NTV

Makinist St. Petersburg'daki saldırıda yaşadıklarını anlattı

Anadolu Ajansı

Dünya

St. Petersburg'da terör saldırısının gerçekleştiği trenin makinisti Kaverin, "Treni istasyona kadar yavaşlamadan götürme kararı aldım ve durumu telsizden merkeze bildirdim. Ne olduğunu ancak tren durduktan sonra anladık." dedi.

İlişkili Haberler

Rusya'nın St. Petersburg kentinde dünkü saldırıda bombanın patladığı trenin makinisti Aleksandır Kaverin, patlama sesini duyduktan sonra istasyona kadar gitme kararı aldığını söyledi.

Kaverin, St. Petersburg'da gazetecilere saldırı anı ve sonrasında yaşananları anlattı.

"ACİL DURUM BUTONLARINDAN ÇOK SAYIDA ÇAĞRI GELMEYE BAŞLADI"

Şiddetli bir patlama sesi duyduklarını ve sonrasında toz bulutu gördüklerini aktaran Kaverin, "Vagonlardaki acil durum butonlarından çok sayıda çağrı gelmeye başladı. Treni istasyona kadar yavaşlamadan götürme kararı aldım ve durumu telsizden merkeze bildirdim. Ne olduğunu ancak tren durduktan sonra anladık." dedi.

Kaverin, tren durduğunda platformda panik yaşanmadığını, yaralılara ilk müdahalenin yolcular tarafından yapıldığını belirtti.

St. Petersburg Metrosu Direktörü Vladimir Garyugin de makinistin treni durdurmayarak doğru davrandığını ve bu sayede ölü sayısının artmasının önüne geçildiğini ifade etti.

Bu arada Sennaya Meydanı istasyonu için bomba ihbarı yapıldığı, güvenlik güçlerinin kontrol amacıyla istasyonu kapattığı bildirildi.ETİKETLER