PKK'dan yeni taktik

Avrupa'da ağır darbe yiyen PKK, çocuk kaçırmaya başladı. Çocuğu kaçırılan ve örgüt tarafından tehdit edilen acılı baba acil yardım istedi. Kaçırılan çocuk ise Kuzey Irak'ta bir kampta eğitim görüyor.

16.03.2010 - 10:34

Avrupa ülkelerinde peş peşe yapılan operasyonlarda büyük darbe yiyen terör örgütü PKK, kadro sıkıntısını aşmak için çocuk kaçırmaya başladı.

Anvers kentinde yaşayan Kürt kökenli Zülküf K. isimli baba, 15 yaşındaki oğlu Ş.K.'nın PKK terör örgütü tarafından kaçırıldığını söyleyerek güvenlik güçlerine başvurdu. Zülküf K'nın, 15 yaşındaki oğlu Ş.K'nın üç aydır kayıp olduğu belirlendi.

Geçtiğimiz hafta PKK adına arayan bir kişi, Zülküf K'yı polise gitmemesi yönünde tehdit etti. Telefon eden kişi, Ş.K'nın örgütün Irak'ın kuzeyindeki örgüt kamplarında eğitim gördüğünü söyledi.

Çocuğu kaçırılan Zülküf K, güvenlik güçlerinin yanı sıra uluslararası kuruluşlara da çocuğunun bulunması için ''acil yardım'' çağrısında bulundu.

PKK tarafından Irak'ın kuzeyindeki örgüt kamplarına kaçırılan çocuklara, önce psikolojik eğitim veriliyor, eylem kadroları ile görüştürülmeyen çocuklara silah ve bomba eğitimi verdikten sonra kaçak yollardan Avrupa ülkelerine tekrar getiriliyor.

Çocuklar sabotaj, uyuşturucu ticareti, kuryelik, intihar, gasp, kapkaç, örgüte kadro temini gibi çok çeşitli amaçlar için kullanılıyor.

Birleşmiş Milletler tarafından çeşitli tarihlerde yayınlanan raporlarda, terör örgütü PKK'nın aralarında Avrupa ülkelerinde yaşayan Kürtlerin yanı sıra Alman ailelerin de küçük yaşlardaki çocuklarını kaçırıp, kamplarda eğitim verdiğine dikkat çekilerek aileler uyarılmıştı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...