Sunucu sert çıktı: Aptalsınız

20'si çocuk 26 kişi ve iki itfaiye görevlisinin ölümü sonrası silahsızlanma tartışmasının alevlendiği ABD'de, bir programda konu masaya yatırıldı.

NTV Haber 27.12.2012 - 07:37

Sunucu sert çıktı: Aptalsınız

Amerika Birleşik Devletleri’nde bireysel silahsızlanma tartışması dinmiyor.

Son olarak CNN International'ın İngiliz sunucusu, Silah Sahipleri Derneği Başkanı’na canlı yayında 'aptalsınız' deyince silah lobisi harekete geçti.

69 bin kişi, Beyaz Saray’ın sunucuyu sınırdışı etmesi için imza topladı.

"Bence asıl insanların silah bulundurmasını kısıtlayan ve kendini korumasını engelleyen yasaları kaldırmalıyız. Siz inanılmaz derecede sersem birisiniz..."

Bu sözler, ABD’de 27 kişinin öldüğü silahlı ilkokul saldırısının ardından bir canlı yayında sarf edildi.

Silahsızlanma tartışmasının yapıldığı programda, CNN International televizyonunun İngiliz sunucusu Piers Morgan’ın konuğu Silah Sahipleri Derneği Başkanı Larry Pratt’ti.

"APTALSINIZ"
Silahsızlanmayı destekleyen Morgan, Pratt’e, "Saldırıda kullanılan silahların son birkaç gündür neden peynir ekmek gibi sattığını şimdi anladım. Çünkü sizin gibi aptallar satın alıyorlar. Siz tehlikeli saçmalıklar yayan, tehlikeli bir adamsınız..." dedi.

"SINIRDIŞI EDİLSİN" DİLEKÇESİ
Bu yayının ardından, Morgan’ın sınırdığı edilmesi için Beyaz Saray’a dilekçe gönderildi ve dilekçeyi yaklaşık 70 bin bireysel silahlanma destekçisi imzaladı. Amerikan yasalarına göre, dilekçedeki imza sayısı 25 bini geçtiğinden Beyaz Saray’ın dilekçeyi dikkate alarak resmi bir cevap yayınlaması gerekiyor.

Son olarak Connecticut eyaletindeki saldırıda 20'si çocuk 26 kişi, New York'taki saldırıda da 2 itfaiye görevlisi hayatını kaybetmişti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...