İlişkili Haberler

Yemen'de Husilere karşı yürütülen Suudi Arabistan öncülüğündeki "Kararlılık Fırtınası" operasyonu kapsamındaki hava saldırıları devam ediyor.

Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon uçakları, başkent Sana'nın doğusundaki Nukum dağındaki askeri bölgeleri vurdu.

Sana'nın güneyinde yer alan ve Ensarullah Hareketi'nin kontrolü altındaki Cumhurbaşkanlığı Sarayı ile kentin merkezindeki Fec Attan bölgesindeki Roket Tugayları'nın karargahından patlama sesleri duyuldu.

Uluslararası Sana Havalimanı yakınından da patlama sesleri geldiğini belirtildi.

Husilerin kontrolündeki sağlık bakanlığı ise dünkü saldırılarda 35 kişinin hayatını kaybettiğini duyurdu.

Geçici Cumhurbaşkanı Mansur Hadi'nin "geçici merkez" ilan ettiği Aden'de de çatışmalar sürüyor. Hadi yanlıları, uluslararası havalimanını yeniden ele geçirdiklerini duyurdu. Aden'deki çatışmalarda son günlerde 100'den fazla kişinin hayatını kaybettiği belirtiliyor.

Yemen'de, Husilerin başkent Sana'nın yanı sıra bazı kentleri ele geçirmesi sonrasında Cumhurbaşkanı Abdurabbu Mansur Hadi, Aden'i "geçici merkez" ilan etmişti. Bazı ülkeler de diplomatik temsilciliklerini burada sürdüreceğini açıklamıştı.

Suudi Arabistan öncülüğündeki hava operasyonu Yemen'de devam ediyor. 
Suudi Arabistan öncülüğündeki hava operasyonu Yemen'de devam ediyor. 

Operasyona Suudi Arabistan, Bahreyn, Katar, Kuveyt ve Birleşik Arap Emirlikleri'nden oluşan Körfez ülkelerinin yanı sıra Fas, Sudan, Ürdün ve Mısır da katılıyor.

Suudi Arabistan önderliğinde 9 ülkenin katıldığı "kararlılık fırtınası" adlı operasyon 26 Mart'ta başlamıştı.