Sekiz yıl ABD Başkanılığı yaptıktan sonra 20 Ocak 2009’da görevini Barack Obama’ya devreden George W. Bush, Beyaz Saray’dan ayrıldıktan sonra memeleketi Teksas’a geri döndü.

Hafta sonunda yeni taşındıkları Preston Hollow’da el feneri ve pil almak için yolları üzerindeki bir alışveriş merkezine giren eski ABD başkanı ve eşi, mağazaya girdiklerinde ilk önce müşteriler ya da çalışanlar tarafından tanınmadı.

Müşteriler arasındaki bir emekli, kapıdan içeri girmekte olan Bush’a sıradan biri gibi selam verip yoluna devam etti.

Bu sırada kapının yanında bulunan ve ilk anda Bush’u tanıyamayan mağaza yetkilisi Andrea Bond, bu durumun eski başkanın günlük kıyafetler içinde olması nedeniyle yaşandığını düşünüyor.

Mağazaya girdiğinde Bush, basit bir eşofman altı, rüzgarlık ve ceket giyiyordu.

CEKETİNDE İSMİ YAZIYORDU
Bush’u ilk farkeden mağaza görevlilerinden biri oldu. Ama farketmesinin nedeninin, Bush’un ceketinde bulunan ve üzerinde adının yazılı olduğu arma mı yoksa kendisinin eski başkanın yüzünü tanıması mı olduğunu söylemedi.

Bush ailesi yeni evlerine taşınmayı hafta sonunda tamamladılar. Yaşadıkları yerde, hala bazı güvenlik önlemleri alınıyor. Ancak eski başkan ve first lady, ilk gelişlerinde kendilerini bayraklarla taşıyan yeni komşularının arasına kısa süre sonra korumalar olmaksızın katılacak.