Çocukların en mutlu zamanı 23 Nisan Egemenlik Çocuk Bayramı… Yurdumuzun dört bir yanında etkinlikler düzenlenirken Gaziantep Büyük Şehir Belediyesi ise miniklerin bayramını 12 günlük etkinlikler ile kutlamaya başladı.

Miniklerin resime olan merakından yola çıkarak uluslar arası boyutta tam 19 ülkenin minik ressamlarını Gaziantep Büyükşehir Belediyesi'nin çatısı altında toplayarak dev bir sergi düzenledi.

Mizyal Sanat Müzesi desteğiyle yapılan uluslar arası resim sergisi Gaziantep Büyükşehir Belediyesi'nin organizasoyonunda Romanya, Montenegro, Karadağ, Bulgaristan, Yunanistan, Almanya, Fransa Başta olmak üzere toplamda 2 bin 500 çocuğun hayalleri resme dönüştü.

DÜNYA BARIŞI İÇİN ÇOK ÖNEMLİ ADIM 
Dereceye giren Romanya ve Karadağ ülkelerinin de katıldığı ödül töreninde Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Asım Güzelbey açılışı miniklerle beraber yaparken dünya çocuklarının birbirleriyle kaynaşması ve dünya barışı için çok önemli bir etkinliğe imza attıklarından dolayı son derece mutlu olduklarını söyledi.

Başkan Asım Güzelbey, "Avrupa Çocuk Dostu Kentler Birliği'ne Türkiye'den üye olan tek şehir biziz. Çocuklarımız için 23 Nisan Bayramı kapsamında yaklaşık 1 hafta etkinliklerimiz sürecek. Bu kapsamda 10 bin çocuğumuzu etkinliklere katılmasını bekliyorum. Minik yavrularımız için sanatsal ve sportif etkinliklerimizi sürdüreceğiz" diye konuştu.

Festival etkinlikleri Tiyatro Şenliği, Bilim ve Teknoloji Şenliği, Masal Park Şenliği, Halk Oyunları Şenliği, Çocuk Oyunları Şenliği, Sinema Şenliği, Mini Voleybol, Mini Futbol ve Mini Atletizm şenliklerini kapsayan spor şenlikleri ile devam edecek.