2019-YDS sonuçları açıklandı

ÖSYM tarafından 1 Aralık'ta uygulanan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı'nın (YDS) sonuçları https://sonuc.osym.gov.tr adresinden öğrenilebilecek. YDS/3'ün cevap kağıtları ve aday cevapları da ÖSYM'nin internet sitesi üzerinden erişime açıldı.

Anadolu Ajansı 11.12.2019 - 12:34 | Son Güncelleme : 11.12.2019 - 15:29

2019-YDS sonuçları açıklandı

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYMYabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (2019-YDS/3) sonuçlarını açıkladı.

ÖSYM'nin internet sitesinde yer alan duyuruya göre, 1 Aralık'ta İngilizce'de uygulanan 2019-YDS/3'e ait değerlendirme işlemleri tamamlandı.

Adaylar, sınav sonuçlarına ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr adresinden T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleri ile erişebilecek. 

Öte yandan ÖSYM, YDS/3 adaylarının cevap kağıtlarının görüntüleri ile cevap kağıtlarına yaptıkları işaretlemelerin optik okuyucular tarafından okunması sonucu elde edilen aday cevapları ve soruların doğru cevaplarını da internet sitesi üzerinden yayımladı.

Adaylar, 10 gün süreyle ÖSYM'nin "https://ais.osym.gov.tr" internet adresinden T.C. kimlik numaraları ve şifreleri ile sınavda kullandıkları cevap kağıdının görüntüsünü, cevap kağıdına yaptıkları işaretlemeleri, bu işaretlemelerin optik okuyucularla okunması sonucu elde edilen aday cevaplarını ve soruların doğru cevaplarını görebilecek.

"EĞİTİM KALİTESİ İLERLEMİŞ GÖRÜNÜYOR"

Sayfa Yükleniyor...