Açık Öğretim Lisesi (AÖL) sınav sonuçları açıklandı mı, ne zaman açıklanacak? MEB AÖL 2.dönem sınav sonucu için tarih verdi

Açık Öğretim Lisesi (AÖL) sınav sonuçları için heyecanlı bekleyiş devam ediyor. Mart ayının ortasında AÖL 2. dönem sınavlarının tamamlanmasının ardından gözlerini sonuçların açıklanacağı tarihe çevirdi. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) 2023-2024 AÖL takvimi ile sonuçların açıklanacağı tarihi paylaştı. Peki, Açık Öğretim Lisesi (AÖL) sınav sonuçları açıklandı mı, ne zaman açıklanacak?

Açık Öğretim Lisesi (AÖL) sınav sonuçları açıklandı mı, ne zaman açıklanacak? MEB AÖL 2.dönem sınav sonucu için tarih verdi

2023-2024 2. dönem için bekleyiş sürüyor. Bu yıl 16-17 Mart tarihlerinde üzerinden tarafından AÖL 2. dönem sınavları sonrasında, gözler sonuçların açıklanacağı tarihe çevrildi. Peki, AÖL sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

AÖL 2. DÖNEM SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Milli Bakanlığı (MEB) takvimine göre, 2023-2024 AÖL ( Lisesi) 2. dönem sınav sonuçları için tarih belli oldu.

Buna göre; Değerlendirmelerin tamamlanmasının ardından AÖL 2. dönem sınav sonuçları 17 Nisan tarihinde ilan edilecek.

Açık Öğretim Lisesi (AÖL) sınav sonuçları açıklandı mı, ne zaman açıklanacak? MEB AÖL 2.dönem sınav sonucu için tarih verdi - 1

SONUÇLARI NASIL SORGULANIR?

Açık öğretim liseleri için https://aolweb..gov.tr/ogrenci_giris.aspx

Açık Öğretim Ortaokulu için https://aionet.meb.gov.tr/OgrenciGiris.aspx internet adreslerinden giriş yaparak sınav sonuç bilgilerini öğrenebilecek.

AÖL SINAV DEĞERLENDİRMESİ NASIL YAPILACAK?

Değerlendirme 100 (yüz) tam puan üzerinden yapılacak olup sınav puanı hesaplanmasında [Puan = (Doğru cevap sayısı / Soru sayısı) x 100] formülü kullanılacaktır. Yanlış cevaplar sınav puanı hesaplamasında değerlendirmeye alınmayacaktır. Puan hesaplaması, puanın en yakın tam sayıya matematiksel olarak yuvarlanmasıyla yapılacak.

Değerlendirme sırasında Merkez Kurulu kararı veya yargı mercileri tarafından iptaline karar verilen soru/sorular değerlendirme dışı bırakılarak geçerli soru/soruların puan değerinin yeniden saptanması suretiyle puanlama yapılacak.

Cevap anahtarında hata olması ve bu hususun Merkez Sınav Kurulu kararı ile belirlenmesi sonucunda, soru/sorular iptal edilmeyecek, soru/soruların doğru seçenekleri dikkate alınmak suretiyle değerlendirmeye bu soru/sorular dâhil edilecek.

Sayfa Yükleniyor...