ALES sınavı ertelendi mi, ALES ne zaman yapılacak? (ÖSYM açıkladı)

Corona virüsle mücadele kapsamında yeni alınan tedbirlere göre haftasonları sokağa çıkma yasağı uygulanacak. Bu haftasonu yapılması planlanan ALES sınavı için adaylar sınavın ertelenip ertelenmediğini merak ediyor. Peki, 6 Aralık'ta ALES sınavı gerçekleşecek mi? İşte merak edilenler...

Haberler - ntv.com.tr 02.12.2020 - 11:47

ALES sınavı ertelendi mi, ALES ne zaman yapılacak? (ÖSYM açıkladı)

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) sınav takvimine göre bu yıl ikinci kez düzenlenecek olan ALES 6 Aralık'ta yapılacaktı.

Ancak ÖSYM'nin internet sitesinden yayınladığı yeni duyuruya göre corona virüs tedbirleri kapsamında  bu haftasonundan itibaren uygulanmaya başlanacak sokağa çıkma yasağı nedeniyle ALES dahil bazı sınavlar ileri bir tarihe ertelendi.

ÖSYM'nin sitesinden yaptığı açıklama:

"Cumhurbaşkanlığımızın Covid-19 salgınının ülkemizde yayılmasının önlenmesine yönelik almış olduğu yeni tedbirler kapsamında, Başkanlığımızca 2020 Yılı ÖSYM Sınav Takviminde ilan edilmiş olan ALES/2, YÖKDİL/2, DUS, STS Diş Hekimliği, e-YDS/13, DİB-MBSTS, YDUS ile DHBT sınavları ileri bir tarihe ertelenmiştir.

Söz konusu sınavların uygulanacağı tarihler, Kovid-19 salgını sürecinde konuya ilişkin alınacak kararlar çerçevesinde ve Sağlık Bakanlığının görüşleri doğrultusunda yeniden belirlenerek adayların ve kamuoyunun bilgisine sunulacaktır"

Sayfa Yükleniyor...