Alman öğretmen Türk öğrenciyi darp etti

Almanya'nın Duisburg kentinde yaşayan Irmak ailesi, çocukları Enes'in, öğretmeni tarafından tokatla sağ kulak zarının patlatıldığını iddia etti. Irmak, 16 gündür okula gidemiyor.

Haberler 24.12.2010 - 15:37

Alman öğretmen Türk öğrenciyi darp etti

DHA'nın haberine göre; 8 Aralık’ta Duisburg'un Neudorf semtinde bulunan Gneisenau Hauptschule adlı okulda yaşanan bu olayda, 14 yaşındaki öğrenci Enes Irmak, öğretmeninden dayak yedi. Bu olay neticesinde kulak zarı patladı ve 16 gün okula gidemedi.

Irmak, dayak gerekçesini şöyle anlattı:

KARTOPU OYNARKEN...
"Okulun bahçesinde arkadaşlarla kartopu oynuyorduk. Arkadaşlardan biri, hemen okulun önünde bulunan duraktan otobüse biniyordu, kendisine kar topu attım ama otobüsün içine düştü. Bunu farkeden öğretmenim bayan Allman da, aniden gelip beni tokatladı. Bir anda şok oldum. Arkadaşlarım, kulağımdan kan geldiğini söylediklerinde, gidip olayı anlattığım okul müdürü bayan Schmitz de, ben de olsam aynısını yapardım dedi; ancak kulağımın çok acıdığını söyleyince, beni hastaneye gönderdi. Hastane, on günlük okula gidemez raporu verdi. Artık o öğretmeni görmek istemiyorum."

Anne Fatma Irmak da tepkisini şu sözlerle dile getirdi:

EĞİTİMİ DE AKSADI
"Çocuğuma ben bile tokat atmazken, öğretmeni ne hakla tokat atabiliyor. Bir kar topu yüzünden çocuğa tokat atılır mı? Polise başvurduk, bu olayın peşini bırakmayacağız. Çocuğumun yediği dayak bir yana dursun eğitimi de aksadı."

Olaydan dolayı Irmak ailesini yanlız bırakmayan Duisburg Uyum Meclisi Üyesi Bekir Sipahi ise bu çirkin olayı kınadığını ve ilk toplantıda belediye nezdinde konuyu gündeme getireceğini söyledi.

Öte yandan göçmen ailelerin şiddetten uzak durması adına Duisburg Şehir İdaresi ve Emniyet Müdürlüğü tarafından Türkçe olarak hazırlanıp dağıtılan "Dayak atan gider" başlıklı broşürde, Irmak ailesinin poz vermesi dikkat çekti.

Sayfa Yükleniyor...