ATA AÖF final sınav sonuçları açıklandı: ATA AÖF ders geçme notu kaç? (Harf notları)

ATA AÖF yarıyıl sonu (Final) Sınav sonuçları açıklandı. Final sonuçları ATA AÖF OBS (Öğrenci Bilgi Sistemi) üzerinden görüntülenebilecek.

ATA AÖF final sınav sonuçları açıklandı: ATA AÖF ders geçme notu kaç? (Harf notları)

Atatürk Üniversitesi Açık ve Uzaktan Öğretim Fakültesi (ATA ) açıklandı. 13-14 Ocak tarihlerinde gerçekleşen final sınavlarının sonuçları online sistem üzerinden sorgulanabilecek.

ATA AÖF SINAV SONUCU İÇİN TIKLAYIN

ATA AÖF final sınav sonuçları açıklandı: ATA AÖF ders geçme notu kaç? (Harf notları) - 1

SONUÇ DUYURUSU

Atatürk Üniversitesi'nin resmi internet adresinden sonuç duyurusu geldi. Yapılan açıklamada; "Değerli Öğrencilerimiz,
Yarıyıl Sonu (Final) Sınav sonuçlarınıza OBS, ÖYS'den, ATA AOF Hibrit, ATAAOF OYS ve AtaMeta uygulamalarımızdan ulaşabilirsiniz. Sınav sonuçlarına itirazda bulunmak isteyen öğrencilerimiz Öğrenme Yönetim Sistemi’nde (ÖYS) yer alan “Sonuç İtirazı” butonunu tıklayarak gerekli bilgileri doldurduktan sonra itirazlarını Pazartesi (22 Ocak 2024) günü saat 23.59'a kadar bize iletebilirler. Bu tarihten sonra yapılan itirazlar değerlendirmeye alınmayacaktır. Yapılan itirazlar değerlendirilip geri bildirimler sistem üzerinden sağlanacaktır. Ayrıca sonuç itirazlarınızı yaparken optik formlarınıza ÖYS’den erişerek itirazda bulunabileceksiniz. Sonuçlar neticesinde mezuniyet hakkı kazanan öğrencilerimizin e-Devlet bilgilerinin işlenmesi ise sonuç itiraz süreci tamamlandığında gerçekleşecektir." denildi. 

ATA AÖF final sınav sonuçları açıklandı: ATA AÖF ders geçme notu kaç? (Harf notları) - 2

DERS GEÇME NOTU KAÇ?

Kısmen veya tamamen sınıf geçme ve/veya yıllık sistem uygulanan birimler hariç olmak üzere, başarı baraj notu 4,00 üzerinden 2,00'dır. En son hesaplanan AGNO'su ile bir önceki AGNO'su başarı baraj notunun altında olan öğrenci başarısız duruma düşer.

Sayfa Yükleniyor...