Bakan Çubukçu hakkında suç duyurusu

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, sendikalarının Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu hakkında suç duyurusunda bulunduğunu bildirdi.

Haberler 26.07.2010 - 16:00

Koncuk, sendika olarak Milli Bakanlığı'na gönderdikleri yazıyla, bakanlık bünyesinde il ve ilçe milli eğitim şube müdürlüğü kadro sayılarını sorduklarını belirtti.        

Bakanlık tarafından gönderilen listeye göre, il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerinde bin 995 adet şube müdürü norm kadrosu bulunduğunu bildiren Koncuk, şunları kaydetti:        

''Bin 995 şube müdürü norm kadrosunda bin 75 kişi kadrolu olarak görev yaptığı için 920 adet boş norm bulunmakta ve bu 920 adet boş norm kadro asaleten atanma şartlarına haiz olmayan kişilerce doldurulmaktadır.        

Ayrıca Milli Eğitim Bakanlığı'nca, bu 920 kişinin dışında 214 kişi daha norm kadro bulunmamasına karşılık, devleti zarara uğratacak şekilde geçici görevlendirme yoluyla çalıştırılmaktadır.        

Milli Eğitim Bakanlığı kendi yandaşlarına makam ve mevki sağlamak adına, kariyer ve liyakat ilkelerini hiçe sayarak söz konusu görevlendirmeleri gerçekleştirmektedir. Bu haksız görevlendirmelere sendika olarak sessiz kalabilmemiz mümkün değildir. Bu nedenle Türk Eğitim-Sen, 214 şube müdürünü geçici görevlendirmek suretiyle devleti zarara uğratan Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunduk.''

Sayfa Yükleniyor...