Başarılı öğrencilere bedava tatil

Aralarında şehit ve gazi çocuklarının da bulunduğu maddi imkanı iyi olmayan ancak, derslerinde ve spor müsabakalarında üstün başarı gösteren gençler, Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü'nce Mersin'e tatile gönderildi.

Haberler 26.08.2010 - 12:25

Başarılı öğrencilere bedava tatil

Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü Gençlik Hizmetleri Daire Başkanlığınca, maddi durumu iyi olmayan derslerinde ve spor müsabakalarında üstün başarı gösteren ülke genelindeki bin 200 genç, Mersin'deki gençlik kampında buluştu.       

Mersin'in Silifke ilçesine bağlı Narlıkuyu beldesindeki Akkum Gençlik Kampı Müdürü Mehmet Ali Avcı, ücretsiz olarak gerçekleştirilen kampın 7 dönem halinde 8'er günlük olarak düzenlendiğini söyledi.        

81 ilden gelen ve birbirlerini hiç tanımayan gençleri buluşturan kampta, toplam bin 200 gencin bir araya geldiğini dile getiren Avcı, 13-15 ve 16-17 yaş grubunda karma gençlik kampının her devresinde 150 gencin kamplarında tatil yaptığını, kampa katılacak gençlerin seçiminde, polis ve asker şehit ve gazi ailelerinin çocukları ile okullarında hem derslerinde hem de sportif faaliyetlerde üstün başarı göstererek gelecek vaat edenlerin etkili olduğunu vurguladı        

Kampa katılan gençlerin yol giderleri de dahil tüm masraflarının Gençlik Hizmetleri Daire Başkanlığı tarafından karşılandığını belirten Avcı, kampa katılan gençlere ayrıca kamp süresince okumaları için kitaplar hediye edildiğini de kaydetti.        

Kampa katılan gençlere Atatürk ilke ve inkılaplarının yanı sıra, sosyal faaliyetler olarak ta, müzik, drama,  halk oyunları, resim, el sanatları, batik boyama ve uzman liderler nezaretinde yüzme öğretildiğini anlatan Avcı, kampçılara denize ve havuza girmeleri de sağlanırken hiç yüzme bilmeyenlere de kamp süresince iyi derecede yüzme öğretildiğini ifade etti.        

Kampa katılan gençlerin sadece denize girip güneşlenmediğini tüm sosyal faaliyetlere katılmalarının sağlandığını bildiren Avcı, ayrıca gençlere paylaşmayı, birlikte hareket etmeyi ve birlikte fikir üretmeyi öğrettiklerini de vurgulayarak, şöyle konuştu:       

''Kampa katılan gençlerimize vatan millet bayrak ve manevi değerlerin öğretilmektedir. Doğu ile batıdan gelen gençler birbirleri ile kaynaşıyorlar. Kampımız ise bu gençlere köprü vazifesi yapmaktadır. En önemlisi hiç deniz görmemiş ve denize girmemiş gençlerin bu istekleri yerine getirilirken rüya gibi 8 günlük tatil yapmaları sağlanıyor. Kampa katılan gençlere günlük üç öğün 4 çeşit yemek veriyoruz. Yemek ve konaklamalardan genel müdürlüğümüz hiç ücret almamaktadır. Kampa katılan gençlerimiz ilk geldiklerinde hiç tanımadığı kişilerle arkadaşlık kurarken çekingen davranırken, tatil sonunda ise birbirlerine sarılarak ağladıkları ve sıkı dostluklar kurduklarını görmekteyiz.''       

29 Ağustos-5 Eylül tarihleri arasında mahalli kamp düzenlemesi de yapacaklarını belirten Avcı, mahalli kamp için şimdiden 300'e yakın isteğin geldiğini ancak kampın 150 kapasitesi bulunduğunu sözlerine ekledi.

Sayfa Yükleniyor...