İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde 1995 yılından bu yana eğitim vermekte olan halkla ilişkilerin Türkiye’de tartışmasız duayeni Betûl Mardin, şimdi de sohbet günlerinde halkla ilişkiler mesleğine ilgi duyanlarla buluşuyor.

Mesleğin inceliklerini, iş hayatındaki yansımalarını, yaşanılan sıkıntıları paylaşarak çözümlemeye yönelik açılımlar sunacak olan “Betûl Mardin ile Hayat Bilgisi” söyleşileri, Bilgi öğrenci ve mezunlarının yanı sıra, hangi okulda okuduklarına bakılmaksızın tüm halkla ilişkiler öğrencilerine ve sektör çalışanlarına açık olacak.

Betûl Mardin’in mesleğe ve hayata dair deneyimlerini paylaşacağı “Hayat Bilgisi Dersleri”’ne, akademik yıl boyunca İstanbul Bilgi Üniversitesi Santral Kampüsü evsahipliği yapacak.

BetÛL MARDİN KİMDİR?
Betûl Mardin, gazetecilik, radyo ve televizyon yıllarından sonra 1968 yılında halkla ilişkiler konusunda çalışmalara başladı. Dört yıl İngiltere’de mesleğine devam eden Mardin, daha sonra Türkiye’ye dönerek Halkla İlişkiler Derneği’ne başkanlık yaptı. 1995’te Uluslararası Halkla İlişkiler Derneği Başkanlığı da yürüten Mardin, ayrıca mesleğin Üstad (member emeritus) unvanını da kazanmıştır. Betûl Mardin İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde Halkla İlişkiler Bölüm Koordinatörlüğü’nün yanı sıra IMAGE Halkla İlişiler ve Strateji Tanıtım’ın onursal başkanlığı görevlerini yürütmektedir.

“Betûl Mardin ile Hayat Bilgisi”, 16:00 – 17:30 saatleri arasında İstanbul Bilgi Üniversitesi Santral Kampüsü'nde (E-4 Binası - Kale Seramik Salonu)...