Boğaziçi Üniversitesi öğretim üyelerine 2015 TÜBİTAK Teşvik Ödülü

Doç. Dr. Ayşecan Boduroğlu ve Yrd. Doç. Dr. Kıvanç Karaman, TÜBİTAK tarafından bilim dünyasına uluslararası düzeyde önemli katkılarda bulunabilecek niteliklere sahip olduğunu kanıtlamış 40 yaş altı bilim insanlarına verilen Teşvik Ödülü’ne değer bulundular.

Haberler 31.07.2015 - 20:04

Boğaziçi Üniversitesi öğretim üyelerine 2015 TÜBİTAK Teşvik Ödülü

2015 yılı TÜBİTAK Bilim, Özel ve Teşvik Ödülleri ile TÜBİTAK-TWAS Teşvik Ödülüne ilişkin değerlendirme çalışmaları sonuçlandı. TÜBİTAK Bilim Kurulu tarafından 2015 yılında 4 Bilim Ödülü, 1 Özel Ödül ve 13 Teşvik Ödülü verildi.

Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Ayşecan Boduroğlu ve Ekonomi Bölümü öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Kıvanç Karaman 2015 yılı TÜBİTAK Teşvik Ödülü'ne layık görüldü.

“Bilişsel psikoloji alanında, görsel temsiller, kültür ve biliş ve üstbiliş konularındaki uluslararası düzeyde üstün nitelikli çalışmaları” nedeniyle 2015 TÜBİTAK Teşvik Ödülü’ne değer bulunan Doç. Dr. Ayşecan Boduroğlu, Deneysel /Bilişsel Psikoloji Anabilim Dalı’nda görsel ve uzamsal bilginin temsili; kültür ve biliş; üstbiliş araştırma alanlarına yönelik çalışmalar yürütüyor.

Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümü öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Kamil Kıvanç Karaman ise 2015 TÜBİTAK Teşvik Ödülü’ne ‘Politik iktisat alanında, modern devletlerin oluşumu ve vergi tarihi konularındaki uluslararası düzeyde üstün nitelikli çalışmaları” nedeniyle değer görüldü. Karaman’ın başlıca araştırma alanlarını Siyasi Tarih, İktisat Tarihi, Kurumsal İktisat, Karşılaştırmalı Siyasetoluşturuyor.

TÜBİTAK Teşvik Ödülü, yaptığı çalışmalarla bilime gelecekte uluslararası düzeyde önemli katkılarda bulunabilecek niteliklere sahip olduğunu kanıtlamış, ödülün verildiği yılın ilk gününde 40 yaşını geçmemiş hayattaki bilim insanlarına veriliyor. Teşvik Ödülü için 2015 yılı ödül miktarı 20.000 TL olarak belirlendi. Ödül, gümüş plaket ve ödül beratından oluşuyor.

Sayfa Yükleniyor...