Cumhuriyet'in 100. yılında kurumsal sorumluluk

"İşletme 2023; Cumhuriyetin 100. Yılında Kurumsal Sosyal Sorumluluk Pazaryeri", Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği tarafından 9 Aralık 2011 tarihinde Kadir Has Üniversitesi'nde gerçekleştirilecek.

02.12.2011 - 14:09

Cumhuriyet'in 100. yılında kurumsal sorumluluk

Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği (TKSSD) tarafından düzenlenen "KSS Çözümleri Pazaryeri" etkinliği bu yıl "İşletme 2023; Cumhuriyetin 100. Yılında Kurumsal Sosyal Sorumluluk" başlığı ile 9 Aralık 2011 tarihinde Kadir Has Üniversitesi'nde gerçekleştirilecek.

Türkiye'nin Stratejik Vizyonuna katkı sağlamak amacında olan sorumlu şirketlerin uluslararası arenada örnek olacak Kurumsal Sosyal Sorumluluk çözümlerini göstermek amacıyla düzenlenen etkinliğe Türkiye'nin önde gelen şirketleri katılacak.

İşletme 2023 girişimi, Türkiye'nin 2023 stratejilerini desteklemek için 2023 yılına kadar yüksek oranda istihdamı, verimliliği ve sosyal dayanışmayı sağlamak amacı ile kamu kuruluşlarının, şirketlerin ve sivil toplum kuruluşlarının ortak girişimler ile kendi paylarına düşen katkıyı yapması anlayışına dayanıyor.

Her yıl düzenlenen Pazaryeri ödülü bu sene İşletme 2023 vizyonuna uygun olarak 3 farklı kategoride verilecek. Şirketlerin katılımcılar ile paylaşacakları KSS uygulamaları Corporate Social Responsibility Europe (Avrupa Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği) ulusal ortakları ve kurumsal sosyal sorumluluk Uzmanlarından oluşan Değerlendirme Kurulu tarafından incelenecek.

Değerlendirme Kurulu'nca verilecek olan ödüllerin yanı sıra katılımcıların oylaması ile seçilecek KSS uygulamasına "Paydaş Ödülü", Kurumsal Sosyal Sorumluluğun yaygınlaştırılması ve bilinç geliştirilmesi kapsamında liderlik eden şirketlere ise "Jüri Özel Ödülü" verilecek.

Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği Başkanı Sn. Serdar Dinler, Pazaryeri hakkında şunları söyledi: "Dünyamız son yirmi yılda hızlı bir şekilde değişti. Hem ekonomik, hem sosyal hem de çevresel alanda yaşanan bu değişim sağladığı faydalar yanında dünyamızı tehdit eden önemli riskleri de beraberinde getirdiği hepimizin malumudur. İşte bütün bu nedenler; Cumhuriyetimizin 100. Yılı olan 2023'te ülkemizin sürdürülebilir bir ekonomiye sahip olması için "Akılcı, Sürdürülebilir ve Kapsayıcı" başlığı altında istihdam, yaratıcılık, eğitim, sosyal içerik ve iklim değişikliği gibi alanlarda işletmelerimizin belirlediği hedefleri tanıtmaları için "İşletme 2023, Geleceğin Şirketleri" Kurumsal Sosyal Sorumluluk Pazar Yeri'nde bir araya geliyoruz."

Avrupa'da 2005 yılından bu yana gerçekleştirilen ve büyük ilgi gören "KSS Çözümleri Pazaryeri" etkinliği Türkiye'de üçüncü kez Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği ve Kadir Has Üniversitesi işbirliği ile hayata geçiriliyor. Etkinliğe iş dünyası temsilcileri, KSS uzmanları, basın mensupları, STK üyeleri, akademisyenler ve öğrencilerin katılması bekleniyor. Etkinliğin detayları ve programı www.kssd.org web sitesinden edinilebiliyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...