Devrimci Liselilerden çılgın proje

Beyoğlu'nda LYS-4 (Sosyal Bilimler) sınavı sonrasında toplanan Devrimci Liseliler (DEV-LİS) üyesi bir grup, sınavların iptal edilmesini ve ÖSYM Başkanı Demir'in istifa etmesini istedi. Grup adına konuşan Koçbaş, "Bir çılgın proje de bizden. Sınavsız üniversite istiyoruz" dedi.

19.06.2011 - 14:53

Üniversiteye girişte ikinci aşama olan Lisans Yerleştirme Sınavları kapsamında bugün 377 bin 128 adayın girdiği LYS-4 (Sosyal Bilimler) sınavı sonrası Devrimci Liseliler (DEV-LİS) üyesi 15 kişilik öğrenci grubu, saat 12.45'de Galatasaray Lisesi önünde toplandı.

"Sınavlar kalksın, yaşama zaman kalsın","Dev-Lis burada on bin koyun nerede" şeklinde sloganlar atan grup adına basın açıklamasını Cengizhan Koçbaş okudu.

Koçbaş, "Binlerce öğrenci geleceğini, umutlarını 2 saatlik, dakikalık bu sınavlara nasıl sığdıracağını düşünüyor. Çoğumuz sınavdan çıkıp buraya geldik. Bunların kimseler için önemi var mı bilinmez tabi. Ancak bizi bu sınavlara mahkum edenlerin öncelikle sesimizi duyabilmeleri için, bizim de doğruları söyleyeceğimizi kabul etmeleri gerekir" dedi.

BİR ÇILGIN PROJE DE BİZDEN
Koçbaş, YGS'deki şifre krizinin LYS'yi de şüpheli hale getirdiğini ifade ederek şunları söyledi:

"KPSS kopya, YGS şifre, Tıpta Denklik Sınavı'nda geçen sene çıkan sorularının aynısının çıkması, 4 kişiye özel düzenlenen sınav, kaybolan cevap kağıtları, yanlış okunan sonuçlar sadece basit hatalar değil. Bunların hepsi eğitim sisteminin çürümüşlüğünün göstergesidir. Biz liseliler, YGS'nin iptali, başta Ali Demir olmak üzere tüm sorumluların istifa etmesini bekliyoruz. Bir çılgın proje de bizden; sınavsız bir üniversite istiyoruz."

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...