DGS cevap anahtarı ne zaman açıklanacak? DGS soruları ne zaman yayınlanacak?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) iki yıllık meslek yüksekokulu eğitimlerini 4 yıllık lisans programlarına geçerek devam ettirmek isteyenler için düzenlenen Meslek Yüksekokulları ile Açıköğretim Ön Lisans Programları Mezunlarının Lisans Öğrenimine Dikey Geçiş Sınavı (2023-DGS) 464 bin 281 adayın katılımıyla yapıldı. Tüm gözler şimdi cevap anahtarları ve soruların cevaplarında. Peki, DGS cevap anahtarı ne zaman açıklanacak? DGS soruları ne zaman yayınlanacak?

DGS cevap anahtarı ne zaman açıklanacak? DGS soruları ne zaman yayınlanacak?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince () bugün düzenlenen Meslek Yüksekokulları ile Açıköğretim Ön Lisans Programları Mezunlarının Lisans Öğrenimine Dikey Geçiş Sınavı'nın (2023-) temel soru kitapçığı ve cevap anahtarı yayımlandı.

2023 DGS SONA ERDİ

DGS 81 il ve Lefkoşa'da, 97 sınav merkezinde uygulandı. DGS'ye toplam 464 bin 281 aday katıldı. Sınav için 1230 bina ve 21 bin 167 salon kullanıldı, emniyet görevlileri dahil 57 bin 608 kişi görev yaptı.

CEVAP ANAHTAR YAYIMLANDI

ÖSYM'nin internet sitesinde yer alan duyuruya göre, sınavın temel soru kitapçığı ve cevap anahtarının yüzde 10'u kamuoyunun erişimine sunuldu.

Adaylar ise sınav sorularının tamamına, ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr adresinden 10 gün süreyle erişebilecek.

Sayfa Yükleniyor...