Doğa Koleji'nde yeni eğitim hedefleri belirlendi: 150 kampüste 150 bin öğrenci

Türkiye'nin en büyük k12 eğitim kurumlarından olan Doğa Koleji, İstanbul Bilgi Üniversitesi ile güçlenen yapısıyla 20. yılını kutlarken, gelecekteki 20 yıllık hedeflerini de şimdiden belirledi. Üreten, soran sorgulayan bireyler yetiştiren Doğa Koleji, marka yolculuğunda sadece ulusal değil küresel bir eğitim ekolü olmayı amaçlıyor. “Mutlu Çocuk Öğrenir” felsefesini benimseyen Doğa’nın eğitim sistemini ülkenin dört bir yanına taşımak isteyen yöneticilerin hedefinde ise 20. yılda 150 kampüs ve 150 bin öğrenciye ulaşmak ve BİLGİ katkılarıyla Doğa Koleji öğrencilerinin daha donanımlı ve etkin bir dünya vatandaşı olarak mezun olmalarını sağlamak var.

Doğa Koleji'nde yeni eğitim hedefleri belirlendi: 150 kampüste 150 bin öğrenci

Doğa Koleji'ni bünyesine katan Can Holding, İstanbul Bilgi Üniversitesi santralistanbul Kampüsünde Doğa Koleji ailesiyle buluştu. Toplantıya Can Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Can, Doğa Koleji Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Baran Baycan, Doğa Koleji CEO’su Dr. İsmail Kızılbay, lisanslı kurucuları, Doğa Koleji ve İstanbul Bilgi Üniversitesi yöneticileri katıldı.

Eğitimde ilklere imza atarak Türk eğitimine sayısız başarı, ödül ve fark dersleri kazandıran Doğa Koleji, 20. yılına yeni eğitim hedefleriyle giriyor. İstanbul Bilgi Üniversitesi ile Doğa Koleji'ni bir araya getiren ilk toplantı İstanbul Bilgi Üniversitesi santralistanbul Kampüsünde gerçekleşti.

Toplantının konusu 102 kampüsü ve 51 bin öğrencisi ile eğitim yolculuğuna devam eden Doğa Koleji'nin gelecek dönemdeki eğitim hedefleri oldu. Yeni yönetim ve lisanslı okul kurucuları 20. yılın ve geleceğin eğitim yatırımlarıyla akademik hedeflerini değerlendirerek fikir alışverişinde bulundu.

Doğa Koleji'nde yeni eğitim hedefleri belirlendi: 150 kampüste 150 bin öğrenci - 1

BİLGİ’NİN ÖNDERLİĞİNDE ULUSLARARASI BİR EKOSİSTEMİ KURULACAK

Toplantının gündeminde yer alan Doğa 20. yıl hedefleri yönetim tarafından şu ifadelerle açıklandı:

Türkiye’nin marka bilinirliliği en yüksek k12 eğitim kurumu olan “Mutlu Çocuk Öğrenir” felsefesiyle hareket eden Doğa Koleji, 20. yılında BİLGİ Üniversitesi iş birliği ile mevcut kampüslerini güçlendirecek, yeni kampüslere kavuşacak ve uluslararası akreditasyonlu yeni eğitim modelleriyle öğrencileri tanıştıracak. Doğa’nın teknolojiden uluslararası iş birliklerine kadar ses getirecek eğitim yatırımları ise devam edecek.

Öğrenme heyecanı ve merakı ömür boyu süren, sorgulayabilen ve araştırabilen öğrenciler yetiştiren Doğa Koleji'nde yeni eğitim döneminde güçlü bir kurumsal altyapı ile öncesinden doktora eğitimine uzanan uluslararası ve yenilikçi bir eğitim modeli hayata geçirilmesi öncelikli hedefler arasında yer alıyor.

Doğa Koleji'nde yeni eğitim hedefleri belirlendi: 150 kampüste 150 bin öğrenci - 2

Arizona State Üniversitesinin (ASU) k12 eğitim modeli, Doğa Koleji ile kurulacak yeni yapılanmanın rehberi olurken Doğa Koleji, akademik kadrosu ve öğrencileri ile Türkiye’nin tek uluslararası kurumsal akreditasyonuna sahip üniversitesi olan BİLGİ’nin yüksek nitelikli akademik sisteminin bir parçası olacak. Öğrenciler, Arizona State Üniversitesi ile yapılacak iş birliği kapsamında uluslararası akreditasyona sahip öğrenci değişimli yepyeni bir k12 eğitim modeli ile tanışacak.

DOĞA KOLEJİ YOLCULUĞUNA GÜÇLENEREK DEVAM EDİYOR

Doğa Koleji CEO’su Dr. İsmail Kızılbay, “Doğa Koleji, İstanbul Bilgi Üniversitesi iş birliği ile finansal altyapısını ve akademik kadrosunu güçlendirerek uluslararası ve yenilikçi bir eğitim modeli ile eğitim yolculuğuna devam edecek. Bu iş birliğinin, eğitim sektörünün lideri olan Doğa Kolejinin ulusal arenada çok daha etkili bir kurum olmasını sağlayacağına inanıyoruz. Öncelikle bu yeni yapılanmanın hepimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Doğa Koleji'nde yeni eğitim hedefleri belirlendi: 150 kampüste 150 bin öğrenci - 3

Dr. Kızılbay, Doğa Koleji'nin öğrencilerine sunduğu ayrıcalıklı eğitimin İstanbul Bilgi Üniversitesinin katkıları ile okul öncesinden doktora eğitimine daha inovatif ve güçlü bir yapıya kavuşacağını da belirtti.

öncesinden itibaren Doğa’da yetişen öğrencilerin, edindikleri sağlam temel sayesinde başarıyı ömür boyu yaşadıklarına değinen Dr. Kızılbay, “Yaparak ve yaşayarak öğrenme modeli ile girişimciliği, proje modellemeyi, bilimsel düşünceyi, yabancı dili, kültürü, sanatı ve sporu merkez alan sisteminde öğrenciler, teknolojik altyapısı güçlü, araştırmacı, yenilikçi, üreten bireyler olarak yetişirken ulusal ve uluslararası yarışmalarda önemli başarılara imza atıyor.” şeklinde konuştu. Dr. Kızılbay Doğa Koleji'nin 20. yaşını kutlayarak gelecek 20 yılın hedeflerini “Uluslararası vizyona sahip, yerel değerlere bağlı, evrensel değerlere açık, gelişen ve değişen dünyaya uyum sağlayan, teknoloji üreten, ülkemize, Cumhuriyetimize ve insanlığa değer katan, özgür düşünen ve düşündüklerini açıkça ifade edebilen nesiller yetiştirerek sadece ulusal değil küresel bir eğitim ekolü olmaktır.” diyerek ifade etti.

NTV uygulamasını indirin, gelişmelerden haberdar olun

google-play app-store Huawei App Gallery

Sayfa Yükleniyor...