Doğa Koleji 10. Yaşını İstanbul Kongre Merkezinde gerçekleştirdiği muhteşem bir geceyle kutladı. Gece boyunca Doğa koleji öğrencilerinin yıl boyunca hazırlanarak sergiledikleri müzik ve dans gösterileri seyircilerden büyük beğeni aldı.

Bu yıl 10. yaşını kutlayan Doğa Koleji, İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlediği geleneksel “Yılsonu Dans ve Konser Gecesi” ile izleyicilere unutulmaz bir gece yaşattı. Gecede 1500 öğrenci sahneye çıktı. Öğrencilerin yıl boyunca hazırlandıkları dans ve müzik gösterilerinin en dikkat çekici bölümü ise 500 kişilik dev koro ve Türkiye’de ilk kez gerçekleşen iPad Orkestrası oldu. Gecede ayrıca ünlü keman virtüözü Canan Leslie Anderson sahne aldı.

Keman dinletisinden iPad müzik korosuna

İlkokul öğrencilerinden oluşan bir koroyla başlayan etkinlikte Doğa Koleji öğretmenleri, yeni bir besteyle hazırladıkları "andımız" marşıyla açılışı gerçekleştirdi. Daha sonra ise sahneyi dünyaca ünlü Keman virtüözü Canan Leslie Anderson aldı. Anderson, "Nuh Tufan"ı ve "Hot Love" şarkıları ile seyircilere inanılmaz bir müzik şöleni yaşattı.

Geceye damgasını vuran bir başka gösteri ise Türkiye’de ilk kez gerçekleşen Doğa Koleji öğrencilerinin gerçekleştirdiği İpad Orkestrası oldu. Öğrenciler, ellerinde İpad’leriyle çıkıp, Barış Manço'dan "Kara Sevda" ve "Dönence" adlı şarkılarını koro eşliğinde çalarak söylediler. Gece daha sonra dans gruplarının gösterileriyle devam etti.