Doğuş Grubu ve Ayhan Şahenk Vakfı yeni bir eğitim yatırımı için çalışmalara başladı.

Doğuş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk ve AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Zeynep Karahan Uslu'nun katıldığı törenle, kente eğitim kompleksi yapılması için protokol imzalandı.

Şehre, 24 derslikli Endüstri Meslek Lisesinin yanı sıra 200 yataklı öğrenci yurdu, spor salonu, basketbol sahaları, konferans salonu ve atölye binaları yapılacak.

İmza töreninde konuşan Uslu, “2023 vizyonunu yakalamak adına büyük mesafe kaydeden bir ülke olarak, hükümetimizin gerçekleştirdiği ve hayatın bütün alanlarını kuşatan değişimi tetiklenmek adına, sosyal sorumluluk bilinciyle hareket eden önder kuruluşların katkısı bu ülkenin gücüne güç katıyor” dedi.

Doğuş Grubu CEO’su Hüsnü Akhan ise, “Sayın Ayhan Şahenk’in ‘Yatırımların en büyüğü insana yapılandır’ sözleri ışığında Doğuş Holding ve Ayhan Şahenk Vakfı işbirliğiyle ülkemize ve Şanlıurfa’ya modern donanımlı yeni bir eğitim öğretim kurumu daha kazandırmaktan dolayı sonsuz gurur duyuyoruz” şeklinde konuştu.

2012-2013 eğitim dönemine yetiştirilecek olan "Ayhan Şahenk Endüstri Meslek Lisesi" grubun Şanlıurfa'daki ikinci eğitim yatırımı olacak.

Vakıf, kurulduğu 1992 yılından bu yana Türkiye’nin çeşitli illerinde 5 ilköğretim okulu, 2 lise,3 yurt ve 1 öğretmen lojmanı yaparak Milli Eğitim Bakanlığına devretti.