Doğuş'tan Şanlıurfa'ya lise ve kız yurdu

Doğuş Grubu ve Ayhan Şahenk Vakfı, Şanlıurfa'da bir lise ve kız öğrenci yurdu yaptıracak.

Anadolu Ajansı 22.09.2010 - 23:44

Şanlıurfa Valiliği'nden yapılan açıklamaya göre, Doğuş Grubu ve Ayhan Şahenk Vakfı işbirliğiyle Şanlıurfa'da 24 derslikli bir lise ve 200 yataklı bir kız öğrenci yurdu yapımı için protokol imzalandı.

Valilik makamında gerçekleştirilen imza törenine Vali Nuri Okutan, Doğuş Grubu'ndan Murat İnan, Ayhan Şahenk Vakfı Genel Müdürü Zafer Nuri Eraslan ile İl Milli Eğitim Müdürü Hanifi Şahin katıldı.

Vali Okutan, vakıf ve grup yetkililerine teşekkür ederek şunları kaydetti:

''Onları biz biliyoruz. Türkiye'nin her tarafında güzel hizmetler yapıyorlar. Çok güzel hayırlı işlere imza atıyorlar. Şanlıurfa'ya yaptıkları bu katkı, bizim için başka bir anlam, başka bir güzellik ifade ediyor.

Çünkü biz Urfa'da yürüttüğümüz, eğitimdeki gönül seferberliği çalışmasının bir dalı olan kızlarımızın okullaşmasına yönelik özel bir kampanya başlattık. Bu kampanyaya tabi devletin kaynaklarının yanında, hayırseverlerimiz ve özel sektörden de yardım talebinde bulunduk. Çığlığımıza ilk el uzatan Doğuş Grubu oldu. Şanlıurfalılar adına, okula gitmek isteyip de gidememiş kızlarımızın adına gönülden yürekten teşekkür ediyorum. Bu güzel hizmetin boşa gitmeyeceğini biliyorum. İlin valisi olarak bunun teminatını da veriyorum.''

Ayhan Şahenk Vakfı Genel Müdürü Zafer Nuri Eraslan ise Şanlıurfa Valiliğinin başlatmış olduğu kampanyadan son derece etkinlendiklerini ifade etti.

Vakfın yaptığı çalışmalara değinen Eraslan, ''Bu alanda da yurt çapında değişik yerlerde çalışmalarımız oldu. Bu gerçekten bizi çok duygulandırdı. Özellikle kız çocuklarına eğitimde fırsat eşitliği yaratılması açısından çok etkilendik. Ve belli bir proje çerçevesinde Doğuş Grubu ve Ayhan Şahenk Vakfı olarak 24 derslikli bir lise ve 200 yataklı bir kız öğrenci yurdunun yapımıyla ilgili bugün ilk adımını atmış olduk. Eğitime ve Şanlıurfa'ya ve çocuklarımızın geleceğine katkıda bulunması hayırlı olmasını diliyoruz'' şeklinde konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...