Dünya üniversiteleri Türkiye'de buluşacak

İzmir ve Tarsus Amerikan Kolejleri; ABD, Avrupa ve Türkiye’nin en seçkin üniversitelerine ev sahipliği yapacak. Onlarca üniversitenin katılacağı etkinliklerde, öğrenciler ve veliler ilgilendikleri üniversiteleri yakından tanıma fırsatı bulacak.

25.09.2014 - 13:01

Dünya üniversiteleri Türkiye'de buluşacak

Özel İzmir Amerikan Koleji, 29 Eylül 2014 Pazartesi günü, şimdiye kadar Türkiye’de bir okul tarafından organize edilen en kapsamlı üniversite tanıtım gününe ev sahipliği yapacak. ABD, Kanada ve Avrupa’dan yetmişsekiz yabancı üniversitenin, Türkiye’den de yirmibir seçkin üniversitenin katılacağı “ACI Eğitim Günü”nde öğrenciler; Yurtdışındaki Üniversitelere Başvuru Süreci, Yurtdışında Burslu Okumak, Geleceğin Meslekleri ve Kariyer gibi yirmiiki farklı çalıştaya katılacak.

ETKİNLİKLER HERKESE AÇIK
Çalıştaylar sonrasında saat 16.30’dan sonra halka açılacak olan etkinlikten, yurtiçi ve yurtdışı üniversitelerle ilgilenen tüm öğrenci ve veliler de ücretsiz olarak yararlanabilecek. Ziyaretçiler üniversite standlarını gezerek yetkililerden bilgi alabilecekler.

Özel Tarsus Amerikan Koleji de 30 Eylül 2014 Salı günü, ‘Yurtdışı Eğitim Günü’nde, Amerika ve Avrupa’dan 18 üniversiteyi bir araya getirecek. Okulun kampüsünde düzenlenecek etkinlikte, saat 10.00-15.00 arasında Tarsus Amerikan Koleji öğrencilerine yönelik tanıtımlar yapılacak. Saat 16.15-17.30 arasında ise sadece kolejin değil Tarsus ve çevre illerdeki tüm öğrenci ve veliler de üniversitelerin standlarını gezebilecek ve üniversitelerle ilgili bilgiler alabilecekler.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...