EBA e-Kurs başvurusu nasıl yapılır? e-Kurs DYK 2020 öğretmen ve öğrenci başvuruları ne zaman başlıyor?

Milli Eğitim Bakanlığı, öğrencilere eğitimlerinde destek olmak amacıyla okullarda verilmesi planlanan destek kurslarını için takvimi belirledi. MEB’in takvimine göre, Destekleme ve Yetiştirme Kursları için öğretmen başvuruları 21-25 Ağustos tarihleri arasında yapılacak, öğrencilerin başvuruları ise 26-30 Ağustos tarihlerinde alınacak.

Haberler - ntv.com.tr 27.08.2020 - 10:41

EBA e-Kurs başvurusu nasıl yapılır? e-Kurs DYK 2020 öğretmen ve öğrenci başvuruları ne zaman başlıyor?

Destekleme ve Yetiştirme Kursları için başvurular, 21 Ağustos-25 Ağustos tarihleri aralığında, öğrenci başvuruları ise 26-30 Ağustos 2020 tarihleri arasında alınacak. 

Başvurular, https://odsgm.meb.gov.tr/kurslar veya https://e-kurs.meb.gov.tr internet adresinden e-kurs modülü üzerinden gerçekleşecek.

DESTEKLEME VE YETİŞTİRME KURSLARI İÇİN BAŞVURU NASIL YAPILIR?

Kurslarda görev almak isteyen öğretmenler, Bakanlıkça yayımlanan kılavuzda belirlenen takvime göre e-Kurs Modülü üzerinden veya millî eğitim müdürlüklerine şahsen başvuruda bulunur.

Kurslarda görev alacak öğretmenler, başvuruda bulunan öğretmenler arasından veli ve öğrencilerin tercihleri de dikkate alınarak görevlendirilir. Kurslarda, belirtilen nitelikleri taşımaları kaydıyla diğer okullarda görevli öğretmenlerden görevlendirme yapılabilir.

Kadrolu/sözleşmeli öğretmenler, kurs merkezi tarafından belirlenen derslerden Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı 9 No'lu Kararı çerçevesinde; atama branşları ile okutabilecekleri diğer derslerden kurs başvurusunda bulunabilirler.

Kadrolu/sözleşmeli öğretmenler, iş takviminde belirtilen başvuru süresi içinde kadrolarının veya 'te görevlendirme kayıtlarının bulunduğu ilçe sınırlarında bulunan kurumlardan birisini tercih edebilir. Tercihleri dışında da görev almak isteyen öğretmenler e-Kurs Modülü üzerinden ilçedeki öğretmen ihtiyacı bulunan herhangi bir kurs merkezinde görev alma talebinde bulunur.

Kurslarda görev almak isteyen ücretli öğretmenler, aday öğretmen olarak atama şartlarını taşımaları hâlinde, Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı 9 No'lu Kararı çerçevesince okutabilecekleri derslerden e-Kurs Modülü üzerinden kurs başvurusunda bulunabilirler.

DESTEKLEME VE YETİŞTİRME KURSLARI İŞ TAKVİMİ

18-20 Ağustos 2020 tarihleri arasında, kurs merkezi başvurularının alınması ve il/ilçe millî eğitim müdürlüklerince onaylanması.

21-25 Ağustos 2020 tarihleri arasında, öğretmen başvurularının alınması ve ücretli öğretmen başvurularının il/ilçe millî eğitim müdürlüklerince onaylanması.

26-30 Ağustos 2020 tarihleri arasında, öğrenci başvurularının alınması.

31 Ağustos 2020 tarihinde, kurs sınıflarının oluşturulması ve derslerin başlaması.

6 Haziran 2021 tarihinde, kursların tamamlanması.

Sayfa Yükleniyor...