Genç sörfçüden barış çağrısı

Türkiye’nin en genç profesyonel sörfçüsü Aleyna Hadımoğlu 20-28 Eylül 2014 tarihlerinde Fransa’da düzenlenen “Surfing for Peace” (Barış için Sörf) etkinliğine Türkiye’den davet edilen tek sporcu oldu.

Haberler 10.10.2014 - 11:20

Genç sörfçüden barış çağrısı

Üsküdar Amerikan Lisesi 11. sınıf öğrencisi Aleyna Hadımoğlu, Türkiye milli sörf takımının, 18 yaş altındaki tek profesyonel bayan sörfçüsü. Aleyna, Akdeniz’de barışa katkıda bulunmak için geleceğin liderleri olmaya namzet gençleri bir araya getirmeyi amaçlayan “Barış için Sörf” girişimi hakkında şunları söyledi; “Etkinliğe Türkiye’nin yanı sıra Lübnan, İsrail, Filistin, Fas, Cezair, Mısır, İspanya, Fransa ve İtalya’dan 40 sörfçü katıldı. Bizler, ortak bir amaç ve ortak bir barış çağrısı için bir araya gelebiliyorsak dünya ülkeleri de çatışmayı bırakıp barışa yönelebilir”. Aleyna, barışçıl bir dünyaya duyulan özleme dikkat çekmeyi amaçlayan bu etkinlikte Türkiye’yi temsil etmekten büyük mutluluk duyduğunu ekledi.

“Surfing for Peace” inisiyatifi, gençlerin birlikte sörf yaparken kültürel ve politik engelleri aşarak birliktelik duygusunu yaşamalarına ve kültürler arası diyalog kurabilmelerine fırsat sağlamayı ve bu yolla Akdeniz’de barışa katkıda bulunmayı hedefliyor. Kuruluş 2007 yılından beri bu amaç için öğrenci değişim programları, spor ekipmanı değişimleri, dil kursları, barış konusunda seminerler, sörf turları gibi çeşitli etkinlikler düzenliyor.

Sayfa Yükleniyor...