AÖL sonuçları için gözler MEB sonuç ekranında: AÖL sınav sonuçları ne zaman, hangi gün açıklanacak?

Açıköğretim Lisesi (AÖL) sonuçları için gözler MEB tarafından yapılacak sonuç açıklamasına çevrildi. Bu yıl online olarak yapılan AÖL 1. dönem sınavları, 20 Aralık tarihinde sona ermişti. Sınavların tamamlanmasının üstünden 2 hafta geçmesiyle birlikte, sınav sonuçlarının açıklanacağı tarih araştırılıyor. Peki, AÖL sınav sonuçları açıklandı mı, ne zaman açıklanacak?

AÖL sonuçları için gözler MEB sonuç ekranında: AÖL sınav sonuçları ne zaman, hangi gün açıklanacak?

1. dönem sonuçlarının ne zaman, hangi gün açıklanacağı sınava giren binlerce açık lise öğrencisi tarafından merak ediliyor. 20 Aralık tarihinde tamamlanan AÖL sınavlarının ardından 'in yapacağı sonuç duyurusu bekleniyor. Peki, AÖL ne zaman açıklanacak?

AÖL SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

AÖL sınav sonuçlarının açıklanacağı tarih ile ilgili henüz bir açıklama yapılmadı. Ancak geçtiğimiz dönem yapılan sınavların sonuçları 10 gün içerisinde paylaşılmıştı.

Buna göre; AÖL sınav sonuçlarının Ocak ayının ilk haftası itibariyle açıklanması bekleniyor.

AÖL sonuçları için gözler MEB sonuç ekranında: AÖL sınav sonuçları ne zaman, hangi gün açıklanacak? - 1

SINAV İTİRAZI NASIL YAPILIR?

sonuçlarına ilişkin itirazlarını sonuçların AÖK Bilgi Yönetim Sisteminden ilan edilmesinden itibaren 5 (beş) takvim günü içinde; T.C. Ziraat Bankası A.Ş., Türkiye Vakıflar Bankası T.A.O. ve Halk Bankası A.Ş. şubelerinden herhangi birine kendisine ait T.C. kimlik numarası ile KDV dâhil 30 (otuz) TL itiraz ücreti yatırarak e-İtiraz Modülü (https://eitiraz..gov.tr) üzerinden yapacaklardır. Öğrenciler belirlenen itiraz süresi dışında itiraz başvurusu yapamayacaklardır. Dilekçe ve faksla yapılan itirazlar dikkate alınmayacaktır.

2. İtirazların değerlendirilmesinde e-İtiraz Modülüne (https://eitiraz.meb.gov.tr) giriş tarihi dikkate alınacaktır.

3. Sınav sorularına/cevap anahtarlarına ve sınav sonuçlarına ilişkin yapılan itirazlar Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından adaylara bildirilecektir. Ayrıca sınavın işleyişi ile ilgili Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından çözüme ulaştırılamayan itirazlar ise Bilgi İşlem Genel Müdürlüğü tarafından sonuçlandırılarak Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü'ne bildirilecektir.

4. Başvurusu geçersiz sayılan ya da sınava girmeyen öğrencilerin itiraz başvuruları dikkate alınmayacaktır.

5. 2577 sayılı İdari Yargılama Usulü Kanununun 20/B maddesi uyarınca sınav uygulamasına, sorulara/cevap anahtarına ve sınav sonucuna yapılacak itirazlar, 10 (on) günlük dava açma süresini durdurmayacaktır.

Sayfa Yükleniyor...