Hayatı inşa eden bölüm

İnşaat mühendisliği dünyanın en eski mühendislik dallarından biri. Mühendisliğin anası olarak kabul edilen inşaat mühendisliği malzeme ve tekniği en iyi şekilde bir araya getiren, yapıların plan, proje, yapım ve denetlenmesiyle uğraşan bir meslektir.

Haberler 01.09.2015 - 05:08

Hayatı inşa eden bölüm

İnşaat mühendisleri her gün gördüğümüz dünyayı şekillendiriyor. Binalardan barajlara, havaalanlarından köprülere, su kemerlerinden yollara, kanalizasyonlara her türlü yapı inşaat mühendisleri sayesinde hayat buluyor. Bu durum İnşaat Mühendisliği Bölümü’nü, üniversitelerin en popüler bölümlerinden biri yaptı.

İnşaat Mühendisliği Bölümü, inşaat mühendisliği ile ilgili temel bilgilerin yanı sıra yapı, hidrolik, ulaştırma ve geoteknik gibi alanlardaki bilgileri kapsıyor. Diğer okullardan farklı olarak Nişantaşı Üniversitesi, sektörün ihtiyacı olan deneyimli elemanları yetiştirmek için uygulamalı dersleri de öğrencilerine veriyor.

Öğrencilerin yaratıcılığını geliştirmeyi, araştırma, tasarım, planlama ve uygulama becerisi kazandırmayı ilke edinen Nişantaşı Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü bilimsel düşünce üretebilen, kendisini geliştirebilen, analiz ve sentez yapabilen, araştırmacı, sosyal yönden gelişmiş mezunlar yetiştirmeyi amaçlıyor.

Sayfa Yükleniyor...