İETT'den şoförlere TEOG uyarısı

İETT, şöförlerini TEOG Sınavı'na giren öğrencilerin dikkatinin dağılmaması için korna çalmamaları konusunda uyardı.

Anadolu Ajansı 28.04.2016 - 10:59

İETT'den şoförlere TEOG uyarısı

İstanbul Elektrik Tramvay ve Tünel İşletmeleri (İETT) şöförlerine TEOG çağrısı yaptı.

İETT'den yapılan açıklamaya göre, Milli Eğitim Bakanlığınca Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sistemi kapsamında gerçekleştirilen merkezi ortak sınavların 2. gün oturumları bugün yapılıyor.

Öğrencileri sınav yerlerine güvenli bir şekilde ulaştıran İETT, şoförleri de sınav öncesinde, sınav tarihleri ve saatleri konusunda bilgilendirdi. Şoförler, sınav sırasında okul güzergahında korna çalmamaları için uyarıldı. Şoförlere ayrıca okullara şahsi araçlarla gelen velilerin oluşturabileceği trafik tıkanıklığıyla ilgili de uyarı yapıldı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen İETT şoförlerinden Ömer Şahin, aldıkları halkla ilişkiler eğitimlerinde bu gibi konulara özellikle değinildiğini belirtti. 

Kendisinin de çocukları olduğunu aktararak, bu açıdan hassasiyetin önemine değinen Şahin, "Bizler TEOG sınavına girecek çocuklarımızın ailelerinin yerine kendimizi koyuyoruz. Bu sınavlarda, sizin evlatlarınız, aile yakınlarınız da olabilir. Çocuklarımızın geleceği için kurumumuz gereken tüm önlemleri alıyor. 

Ben de şoför arkadaşlarım adına öğrencilerimize başarılar diliyorum." ifadelerini kullandı.

Sayfa Yükleniyor...