İntegral müfredattan kalktı mı? Bakan Tekin iddialara açıklık getirdi

illi Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, milyonlarca öğrenciyi yakından ilgilendiren yeni müfredatla ilgili konuştu.  Müfredattan "integral ve türev" konularının kalktığı iddia edilmişti.  Tekin, iddialarla ilgili de konuştu.

İntegral müfredattan kalktı mı? Bakan Tekin iddialara açıklık getirdi

Milli Bakanı Yusuf Tekin, müfredatta yapılacak yeniliklerle ilgili konuştu. Müfredatın öğrenci düzeylerine uygun olarak sadeleştirileceğini belirten Tekin, yeni müfredatın gelecek yıl 1, 5 ve 9. sınıflarda uygulanacağını açıkladı.

İntegral müfredattan kalktı mı? Bakan Tekin iddialara açıklık getirdi - 1

İNTEGRAL MÜFRETTAN KALKACAK MI?

Milli Eğitim Bakanı Tekin'e, integralin matematik müfredatından çıkarılacağı gibi kamuoyuna yansıyan bazı iddialar da soruldu.

Bakan Tekin ''Bunların hepsini alanında uzman yaklaşık 2 bin kişi çalışıyor. Yaklaşık yüzde 40’ı akademisyen, gerisi öğretmen. Hem işin bilimsel boyutuyla ilgili akademisyenler var hem de uygulamada öğretmenler var. Bunlar buna göre değerlendiriliyor.'' diye konuştu.

İNTEGRAL NEDİR?

Integral, matematikte bir kavramdır ve bir fonksiyonun belirli bir aralıktaki alanını hesaplamak için kullanılır. Bir fonksiyonun integrali, bu fonksiyonun altındaki alanı temsil eder.

Sayfa Yükleniyor...