İş deneyimiyle mezun oluyorlar

Radyo ve televizyon sektörü gereksinimleri karşılayabilecek temel eleman talep ediyor. Bu talebi karşılamak da üniversitelere düşüyor.

Haberler 31.07.2015 - 16:54

İş deneyimiyle mezun oluyorlar

Kitle iletişimin en önemli araçlarından ikisi radyo ve televizyon… Bu büyük sektör ihtiyaçları karşılamak için donanımlı personele ihtiyaç duyuyor. Bu nedenle Nişantaşı Üniversitesi gibi yüksek eğitim kurumları Meslek Yüksekokullarında Radyo ve Televizyon Programcılığı programına yer veriyorlar.

Üniversiteler mesleki bilgi ve becerileri kazanmış, yaratıcı ve yenilikçi bireyleri sektöre kazandırmayı hedefliyorlar. Bu amaçla genellikle teorik derslere yoğunluk veriyorlar. Ancak bir üniversite Radyo ve Televizyon Programcılığı eğitiminde ön plana çıkıyor: Nişantaşı Üniversitesi.

Kurduğu NISH TV ile öğrencilerine teorik dersin yanında uygulama şansı da veren Nişantaşı Üniversitesi sektöre, deneyim edinmiş mezunlar kazandırıyor. NISH TV sayesinde öğrenciler derslerde öğrendiklerini uygulayabiliyor, kendi fikirlerini hayata geçirebiliyorlar. Nişantaşı Üniversitesi böylece problem çözen, yaratıcı, yeniliği iş süreçlerine kısa sürede ve sürdürülebilir şekilde aktarabilen bireyler yetiştiriyor.

Radyo ve Televizyon Programcılığı programında temel kamera, kurgu teknikleri, TV programcılığı, radyo programcılığı, haber toplama ve yazma, spikerlik, senaryo, film yapımı, aydınlatma estetiği, televizyon draması, grafik ve animasyon ile film eleştirisi gibi dersler sunuluyor.

Sayfa Yükleniyor...