Kazan dairesi sınıf oldu

Ankara'daki bir okulda, kazan dairesi sınıf yapıldı. Küçük pencerelerin tavana yakın olduğu sınıfta bir de üzeri kontrplakla örtülmüş bir kuyu var.

13.09.2012 - 09:52

Kazan dairesi sınıf oldu

Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer'in, "Dersliklerimiz için gerekli düzenlemeleri tamamladık. Çocuklarımızın sağlıklı ve mutlu bir şekilde okula uyumları için bütün ayrıntıları gözden geçirdik” sözlerine Cumhuriyet gazetesinden itiraz var.

Sinan Tartanoğlu'nun haberine göre Ankara'daki bir okulda daha önce kazan dairesi olan bodrum katı, yer yokluğundan sınıfa dönüştürüldü.

Keçiören Kamil Ocak İlkokulu'nda 66 aylık çocuklar, eğitim hayatlarına bodrum kattaki kazan dairesinde başladı.

Penceresi ve kaloriferi küçük ve tavana yakın odada üzeri kapatılmış bir de kuyu var! Sınıfta eğitim görecek küçükler soğuktan etkilenmesin diye elektrikli kalorifer de mevcut.


Haberde, öğrenci velilerinin, kış aylarında Ankara’nın soğuğu nedeniyle endişe ettiği, soğuğun bodrum katında daha da artacağını düşündüğü belirtilirken, sınıfın eylül ayında bile nem koktuğu ve tavanından boruların geçtiği kaydedildi.

Ayrıca haberde, sınıfın orta yerinde bir kontrplak ile kapatılmış bir çukur bulunduğu, çukurun sınıf azan dairesi iken kullanıldığının tahmin edildiği belirtildi ve eklendi: 66 aylık bir çocuğun kapağı açıp içine girebilmesi mümkün.

Sabahçı öğlenci uygulamasının Kamil Ocak İlkokulu’nda da uygulanacağı, buna göre, bodrum kattan bozma iki sınıfta ortaokul öğrencilerinin sabahçı, ilkokul öğrencilerinin ise öğlenci olacağı belirtildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...