Kredi ve burs başvuru sonuçları

Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu'nca 2015-2016 eğitim-öğretim yılında üniversite öğrencilerine verilecek kredi ve burs başvurularının sonuçları açıklandı.

ntv.com.tr 25.12.2015 - 15:55 | Son Güncelleme : 25.12.2015 - 16:17

Kredi ve burs başvuru sonuçları

Kredi ve Yurtlar Kurumu,  öğrencilere verilecek kredi ve burs başvuruları sonuçlandırdı.

2015-2016 eğitim öğretim yılında yurt içinde okuyan ön lisans, lisans, özel yetenek, master, doktora ve ek kontenjan öğrencileri, burs ve kredi başvurularının sonuçlarını, kurumun internet sitesinden T.C. kimlik numaralarıyla öğrenebilecek.

KREDİ VE BURS SONUÇLARINI ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYIN

ÇALIŞAN ÖĞRENCİLER BURS ALABİLECEK Mİ?

Asgari ücret düzeyinde aylık veya ücretle sürekli bir işte çalışan veya gelire sahip olan öğrencilerin de kredi ve burs almasının önü açıldı.

"Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Burs-KrediYönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik" ile "Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu ÖğrenimKredisi Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik", Resmi Gazete'de yayımlandı.

Buna göre, burs, kredi verilmeyecek öğrenciler ile ilgili hükümleri düzenleyen maddelerdeki, "asgari ücret düzeyinde aylık veya ücretle sürekli bir işte çalışan veya gelire sahip olan öğrenciler" ifadesi yürürlükten kaldırıldı. Buna göre artık bu öğrencilere de burs ve krediverilebilecek.

Kredi veya burs alan öğrencinin, asgari ücret düzeyinde sürekli bir işte çalışarak bir gelire sahip olması halinde de kredisi kesilmeyecek.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...