KYK burs başvuru sonuçları açıklandı mı, ne zaman açıklanacak? (2023-2024 KYK burs başvuru sonucu sorgulama)

Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) burs başvuru sonuçları, başvuruda bulunan yüz binlerce üniversite öğrencisi tarafından sorgulanmaya başladı. 2023-2024 yılında ilk kez üniversiteye gidecek olan öğrenciler, yurt kayıtlarını tamamlanmasının ardından eğitim hayatlarına katkı sağlaması amacıyla KYK burs ve kredi başvurusunda bulundu. 19 Ekim'de sona erecek olan KYK burs başvurularının ardından gözler sonuç sorgulama sayfasına çevrilecek. Peki, KYK burs başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak?

KYK burs başvuru sonuçları açıklandı mı, ne zaman açıklanacak? (2023-2024 KYK burs başvuru sonucu sorgulama)

Gençlik ve Spor Bakanlığı'na (GSB) bağlı Kredi ve Yurtlar Kurumu () bursu için başvurular sürmeye devam ediyor. 12 Ekim'de başlayan KYK burs başvurularını tamamlayan adaylar, burs ve kredi sonuçlarının ne zaman açıklanacağını sorguluyor. Peki, 2023-2024 KYK burs başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak?

SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

KYK burs ve kredi başvuruları, 12-19 Ekim tarihleri arasında e-Devlet üzerinden gerçekleşecek. Geçtiğimiz yıl KYK burs başvuruları kasım ayında başlamış ve sonuçlar 16 Aralık'ta açıklanmıştı.

Buna göre; KYK burs başvuru sonuçlarının bu yıl kasım ayının sonlarına doğru açıklanması bekleniyor.

KYK burs başvuru sonuçları açıklandı mı, ne zaman açıklanacak? (2023-2024 KYK burs başvuru sonucu sorgulama) - 1

KYK BURSLARI NE ZAMAN YATACAK?

İlk defa burs/ kredi alacak öğrencilere, müracaat ettikleri öğretim yılı başı itibarıyla normal öğrenim süresince ödeme yapılmaktadır. Bu öğrencilere, T.C. kimlik numaralarının son rakamına göre her ayın 6 ve 10'uncu günleri arasında ödeme yapılmaktadır.

Öğrenciler, kendilerine verilen şifrelerle internet üzerinden kredi ve burslarının yatırılacağı Ziraat Bankası şubelerini de öğrenebilirler. Ayrıca öğrencilerimiz bankamatik kartlarını da bankadan temin edecekler.

Sayfa Yükleniyor...