KYK yurtlarına ilk kayıt ücreti nedir ve bu ücret ne kadardır?

Başvuruları 29 Ağustos-2 Eylül tarihlerinde gerçekleşen Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) yurt başvurularının sonuçları ilan edildi. Sonuçların açıklanması ardından KYK yurtlarına kayıt sürecinin ayrıntıları merak ediliyor. Peki, KYK yurtlarına ilk kayıt ücreti nedir ve bu ücret ne kadar?

KYK yurtlarına ilk kayıt ücreti nedir ve bu ücret ne kadardır?

Yurda ilk defa yerleştirilen öğrencilerin ödemesi gereken ücrete ilk kayıt ücreti denir. Bu ücretin içerisinde gün bazında yatak ücreti ve güvence bedeli ücreti bulunmaktadır. Bu ücret öğrencinin yerleştirildiği yurda ve yerleştirme tarihine göre farklılık gösterir. İlgili banka ATM’lerinde veya GSB Yurt ve Kredi Ödemeleri ekranında yer alan tutar otomatik olarak görülmektedir.

KYK yurtlarına ilk kayıt ücreti nedir ve bu ücret ne kadardır? - 1

İLK KAYIT ÜCRETİNİ YATIRDIKTAN SONRA NELER YAPMALI?

İlk kayıt ücretinin ödenmesinin ardından öncelikle e-Devlet “Yurt Kayıt İşlemleri” bağlantısından taahhütname onayı yapılması gerekmektedir. Daha sonra ise başvuru sonuç ekranında belirtilen belgeler yurt müdürlüğüne teslim edilmelidir.

YURT ÜCRETLERİ NE ZAMAN ÖDENMELİDİR?

İlk kayıt ücreti ödendikten sonra yurt ücreti içinde bulunulan ayın son günü saat 23.00'e kadar ödenmelidir. Ancak yurtlarda barınan öğrencilere, eylül ayı yurt ücretlerini ödemeleri için 15 Eylül saat 23.00'e kadar süre verilir. Bu süre sonunda ödemelerini yapmayan öğrencilerin kayıtları silinir.

Sayfa Yükleniyor...