Levent Uysal’dan birlik ve beraberlik mesajı

Türkiye’nin yeniden sandık başına gittiği 1 Kasım seçiminin sonucunu değerlendiren Nişantaşı Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Levent Uysal, “Gün hedefe birlikte yürüme günüdür” dedi.

Haberler 06.11.2015 - 13:28

Levent Uysal’dan birlik ve beraberlik mesajı

7 Haziran seçimlerinden tek başına bir iktidarın çıkmaması ve meclise girmeye hak kazanan dört siyasi partinin koalisyon kuramaması sonucunda Türkiye, 1 Kasım’da yeniden sandık başına gitmişti.

1 Kasım sandığından hükümet kurma yeter sayısını, yüzde 49 ile Adalet ve Kalkınma Partisi’nin elde etmesini ‘istikrar’ olarak nitelendiren Uysal, Türkiye’nin tüm kesimlerine birlik ve beraberlik çağrısı yaptı. 2023 hedeflerine ulaşmak için ‘Gün kucaklaşma ve birlikte yürüme günüdür’ diyen Levent Uysal, “Yeryüzünde yaşayan her insan çağdaş bir anayasaya sahip, hukukun üstün olduğu, herkesin yargıya güvendiği, modern bir eğitim sistemi olan, güçlü ekonomisi ve adaletli gelir dağılımı ile örnek, gençlerin yarınlara umutla baktığı, farklı etnik kökenlerden gelen insanların barış içinde yaşadığı bir ülkenin vatandaşı olmak ister. 2023 hedeflerine ulaşmak, bu hayali ülkece gerçek kılmak için gün kucaklaşma ve birlikte yürüme günüdür. Biliyoruz ki girdiğimiz her işte dünya ile yarışırız. Biz işimize kalbimizi koyarız ve büyük işler başarırız. Dünya biliyor ki bir hedef için bir araya geldiğimizde yapamayacağımız yoktur” ifadelerini kullandı.

"EN UYGUN ZAMAN" 

Geleceğe doğru yeni adımlar için en uygun zamanın yakalandığına dikkat çeken Levent Uysal, “Şimdi, halkımızın seçimine saygı duyup Cumhuriyetin 100. yılını, hedeflerine ulaşmış olmanın gururuyla kutlamak için hep birlikte, sevgiyle, karşılıklı güven ve anlayışla, samimiyet ve çalışkanlıkla, geleceğe doğru yeni adımlar atma zamanıdır” dedi.

Sayfa Yükleniyor...