MEB 500 bin tablet dağıtımı ne zaman? (Tablet başvurusu nereden ve nasıl başvuru yapılır?)

Milli Eğiim Bakanı Ziya Selçuk ihtiyaç sahibi öğrencilere dağıtılacak tabletlerle ilgili açıklama yaptı. Selçuk, aralık ayı içerisinde belirli periyotlar ile 300 bin tabletin dağıtımının gerçekleştirileceği, ocak ayı ortasına kadar ise toplamda 500 bin tabletin dağıtılacağını açıkladı.

Haberler 14.12.2020 - 12:13

MEB 500 bin tablet dağıtımı ne zaman? (Tablet başvurusu nereden ve nasıl başvuru yapılır?)

Corona virüs pandemesi ile birlikte yüzyüze eğitime ara verilip çevrim içi eğitime geçilmesinin ardından bilgisayar ve tablet gibi teknolojik aletlere duyulan ihtiyaç arttı.

Milli Bakanı Ziya Selçuk tarafından yapılan açıklamada Aralık ayı içerisinde yeni bir tablet dağıtım sürecinin başladığı ve 14 Aralık (bugün) itibariyle sürecin başlayacağını söyledi.

Şimdiye kadar çeşitli kuruluşların da desteğiyle 150 bin civarında tablet dağıtıldığını söyleyen Selçuk, aralık ayı içerisinde belirli periyotlar ile 300 bin tabletin dağıtımının gerçekleştirileceği ocak ayı ortasına kadar ise toplamda 500 bin tabletin dağıtılacağını açıkladı.

Tamamının internet bağlantılı olduğu tabletler, Milli Müdürlükleri aracılığı ile ihtiyaç sahiplerine dağıtılacak.

PEKİ ÜCRETSİZ TABLET BAŞVURUSU NASIL YAPILIYOR?

Dağıtım sürecinde öncelikli hedef ihtiyaç sahiplerine ulaşmak. Bu doğrultuda, ihtiyaç sahibi öğrenciler arasından ailesinin gelir düzeyi, eğitim çağındaki kardeş sayısı, yüz yüze eğitime devam etme durumu, özel eğitim gereksinimin olup olmadığı gibi durumlar dağıtımın yapılmasında öncelikli kriterler olarak belirlendi.

Sayfa Yükleniyor...