MEB sözleşmeli öğretmen ataması: Öğretmen ataması ne zaman yapılacak, kontenjanlar belli oldu mu?

Yeni yıla kısa bir süre kala öğretmen adaylarının heyecanla beklediği öğretmen atama takvimine dair araştırmalar hız kazandı. Daha önce yaptığı açıklamalarda ekim sonunu işaret eden Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, öğretmen atamalarıyla ilgili yeni açıklamada bulundu. Peki, öğretmen atamaları ne zaman yapılacak?

MEB sözleşmeli öğretmen ataması: Öğretmen ataması ne zaman yapılacak, kontenjanlar belli oldu mu?

takvimi, branş dağılımı ve kontenjanlar hakkında araştırmalar sürüyor. 2024 yılında yapılacak yeni atamaları merak eden öğretmen adayları, Milli Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaları yakından takip ediyor. İşte, öğretmen atamalarında son bilgiler...

ÖĞRETMEN ATAMALARI NE ZAMAN?

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, merakla beklenen öğretmen atamalarına ilişkin yeni açıklamada bulundu.

Bakan Tekin açıklamasında, “Bütçenin geçmesini bekliyoruz yeni öğretmen ataması konusunda planlama yapacağız” dedi.

Buna göre; Yeni yılda yapılacak öğretmen atamaları bütçe görüşmelerinin sona ermesiyle birlikte belli olacak.

MEB sözleşmeli öğretmen ataması: Öğretmen ataması ne zaman yapılacak, kontenjanlar belli oldu mu? - 1

BAKAN TEKİN'İN KABİNE SONRASI AÇIKLAMALARI

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Kasım ayı başında Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gerçekleştirilen Kabine Toplantısı sonrası gazetecilerin sorularını yanıtlamıştı. 

Bakan Tekin öğretmen atamaları sorusuna şu ifadelerle yanıt vermişti: "Mümkün olduğu kadar fazla sayıda atama yaparak öğretmen adaylarını eğitim ailemize katmak istiyoruz. Ama takdir edersiniz ki atamalar tek başımıza alacağımız bir kararla olmuyor. Hazine ve Maliye Bakanlığımızla birlikte bütçe olanakları çerçevesinde, ihtiyaç duyduğumuz alanlarda ve sayıda öğretmen ataması yapmayı planlıyoruz inşallah."

Sayfa Yükleniyor...