Parayı yöneten bölüm

Gün geçtikçe gelişen dünya ekonomisinde yer almak isteyen firmalar, parayı yönetebilen ve doğru finansal kararlar alabilen uzmanlara muhtaç. Üniversiteler de bu ihtiyacı karşılayabilmek için Sermaye Piyasaları ve Portföy Yönetimi Bölümü’ne okullarında yer veriyorlar.

28.07.2015 - 15:16

Parayı yöneten bölüm

Küreselleşme ve rekabetin gelişmesiyle sermaye ile para piyasaları dünya ekonomisi üzerinde oldukça önemli bir paya sahip oldu. Böylece yatırım kararları alma sırasında üretimle birlikte finansallaşma da ciddi etkiye sahip oldu. Bu nedenle piyasa bilgisine sahip, parayı yönetebilen, risk yönetiminde başarılı, para ve piyasa araçlarını doğru kullanabilen uzmanlara olan ihtiyaç arttı.

Ülke ve dünya ekonomisine fayda sağlamak isteyen Nişantaşı Üniversitesi gibi yüksek eğitim kurumları da okullarında Sermaye Piyasaları ve Portföy Yönetimi Bölümü’ne büyük önem veriyorlar.

Verdiği eğitimle dikkatleri üzerine çeken Nişantaşı Üniversitesi, en yetkin yönetme vasıflarına sahip bireyleri eğitmeyi amaçladıklarını söylüyor ve ekliyor: “Kendini finansal piyasalarda görmek isteyenlere en doğru eğitimi vermeyi ve örnek bölüm olmayı amaçlıyoruz.”

Bölüm, ülke ve dünya ekonomisine fayda sağlarken mezunlarına da iyi bir gelecek imkanı sunuyor. Özel firmalarda ve kamu kurumlarında kendilerine yer bulan mezunların gelecek kaygısı çekmesi de oldukça az olarak değerlendiriliyor.

Sermaye piyasalarındaki kıt kaynakları etkin ve verimli şekilde kullanarak yatırıma dönüştürecek olan Sermaye Piyasaları ve Portföy Yönetimi Bölümü mezunları Türkiye’nin büyüyen ekonomisine de önemli katkılar sağlayacak.

Sayfa Yükleniyor...