Rönesans’ın gençleri “geleceği” tasarlıyor

Rönesans Holding, geleceğin mimar ve mühendislerini keşfetmek amacıyla düzenlediği "Sürdürülebilir Geleceği Tasarla" yarışmasının 3. dönem kazananları belli oldu.

Rönesans’ın gençleri “geleceği” tasarlıyor

Dünyanın en büyük müteahhitlik şirketleri listesinde 44’üncü, Avrupa’nın ise 10’uncu sırasında yer alan Rönesans Holding’in gerçekleştirdiği "Sürdürülebilir Geleceği Tasarla" projesi 3. dönemini tamamladı.

Proje kapsamında düzenlenen "Sürdürülebilir Geleceği Tasarla" yarışmasının kazananları ise Rönesans Holding Yönetim Kurulu Başkanı İpek Ilıcak Kayaalp’in ev sahipliğinde düzenlenen törenle açıklandı.

Ödül törenine, dünyaca ünlü mimar TED Talks konuşmacısı Michael Pawlyn, mimaride yenilikçi eserleri ile tanınan Emre Arolat; Nevzat Sayın ve Han Tümertekin de katıldı.

Mühendislik ve mimarlık olarak iki kategoride düzenlenen yarışmada, her iki kategoride birinci seçilen projeye 20.000 TL, ikinciye 16.000 TL, üçüncüye 14.000 TL para ödülü verildi. Mansiyon ödülü ise 10.000 TL olarak belirlendi. Yarışmada dereceye giren gençler, para ödülünün yanı sıra 23 faklı ülkede faaliyetlerini sürdüren Rönesans Holding bünyesinde staj yapma imkanı da elde etti.

HEDEF 5 YILDA 100 BİN GENÇ 

Bu projeyle ilgili açıklama yapan Rönesans Holding Yönetim Kurulu Başkanı İpek Ilıcak Kayaalp, şunları ifade etti:

"Sürdürülebilir bir geleceğin ancak gençler tarafından inşa edilebileceğine inanıyoruz. Hedefimiz, gelecek nesillere bu konudaki bilgi ve tecrübemizi aktarmaya devam etmek” dedi. Bu projeyle gençlere yaratıcılık ve kendi geleceklerini tasarlama fırsatı sunduklarını vurgulayan Kayaalp, “Seminerler ve yarışma aracılığıyla Anadolu’nun değişik köşelerinden gelen pırıl pırıl genç mühendis ve mimar adayı arkadaşlarımıza vizyon vermek, onları sektörümüzün başarılı birer bireyi olarak ülkemize kazandırmak bizim için çok önemli. Ülkemizin ve sektörümüzün başarısının devamlılığı ancak bu gençlerle mümkün. Bu yarışmanın ülkemizin geleceğine yapılmış bir yatırım olduğuna inanıyoruz.

Sürdürülebilir Geleceği Tasarla Yarışması’na bu yıl farklı 133 üniversiteden, 3 binden fazla öğrenci başvurdu. Kayaalp şu bilgileri verdi:

"Sadece büyük şehirlerdeki üniversitelerle sınırlı kalmıyoruz. Anadolu’nun tüm illerindeki üniversitelere ulaşıyor ve en önemlisi oradaki gençler için Rönesans Holding’i erişilebilir kılıyoruz. Bugüne kadar Van’dan Amasya’ya, Trabzon’dan Manisa’ya Türkiye’nin dört bir yanındaki üniversitelerde gören 20 bini aşkın öğrenciye dokunmayı başardık. Hedefimiz 5 yıl içerisinde 100 bin öğrenciye ulaşmak."

Sayfa Yükleniyor...