Sporun profesyonelleri çok şanslı

Sporun kazandığı uluslararası boyut, spor yönetiminin profesyonelleşmesini sağladı. Spor Yönetimi mezunları başarıyı yakalamak isteyen kurumlarda kendilerine yer buluyor.

24.08.2015 - 00:42

Sporun profesyonelleri çok şanslı

Nişantaşı Üniversitesi Kariyer ve Sektör İlişkileri Merkezi uzmanları Spor Yönetimi programı mezunlarını parlak bir geleceğin beklediğini belirttiler. Uzmanlar mezunların, Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü merkez ve il teşkilatlarında, amatör ve profesyonel liglerdeki spor kulüplerinde, belediyelerin kültür ve spor daire başkanlıklarında, turizm sektöründe, özel spor tesislerinde, sportif danışmanlık yapan firmalarda, sporcu eğitim merkezlerinde, özel spor kurslarında ve medya hizmetleri alanlarında çalışabileceğini söylediler.

Kariyer ve Sektör İlişkileri Merkezi uzmanları, Nişantaşı Üniversitesi’nin öğrencilere büyük avantajlar sağladığının da altını çizdiler. Uzmanlar, Nişantaşı Üniversitesi’nin sektörün ihtiyaçlarına göre eğitim verdiğini, uygulamalı derslerle deneyim kazandırıldığını açıkladılar. Nişantaşı Üniversitesi çözüm ortaklarıyla birlikte sunduğu staj imkanlarıyla da okurken iş deneyimi sağlıyor. Böylece öğrenciler, iş bulma konusunda rakiplerinin önüne çıkıyorlar.

Sayfa Yükleniyor...