THK'dan ev kadınlarına özel kurs

Türk Hava Kurumu (THK), ev kadınları için model uçak kursu düzenleyecek.

26.04.2011 - 17:00

THK'dan ev kadınlarına özel kurs

THK Genel Başkan Yardımcısı İsmet Kayhan, havacılığı sevdirmek için Türkiye genelinde düzenlenen kampanyalarla birçok kişiye model uçak kursu verdiklerini söyledi.

Kayhan, şöyle konuştu:        

''Açılan model uçak kursları sayesinde yüzlerce çocuğumuz havacılık hakkında fikir sahibi oldu. Kurslar sayesinde el becerilerini geliştiren çocuklarımız geleceğin pilotları olma yolunda bir adım attı. Biz atılan küçük adımlara yenilerini ekleyerek Türkiye'nin tamamının havacılık konusunda bilgi sahibi olmasını istiyoruz. Açtığımız kurslarla havacılığı sevdireceğiz.''        

Bu yıl uygulamaya koyacakları yeni bir projeyle ev kadınları için de model uçak kursları açacaklarını bildiren Kayhan, ''Daha çok kişiye ulaşabilmek için bütün meslek gruplarına dair model uçak kursları açmayı planlıyoruz. Bu yıl içerisinde açacağımız kurslarla 4 bin kişiye eğitim vermiş olacağız. Düzenlenen etkinliklerde de mini gösteriler yaparak havacılığı daha çok konuşulur hale getirmek istiyoruz'' dedi.       

THK Acıpayam Şube Başkanı Veysel Kaya da özel bir eğitim okulunda engellilere yönelik açtıkları model uçak kursuyla 20 engelli öğrenciye model uçak dersi verdiklerini belirterek, halkın tüm kesimlerine hitap etmek istediklerini kaydetti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...