Türkiye ikincisi tercihini yaptı

LYS Matematik - Fen puan türünde Türkiye 2'ncisi olan Mehmet Nuri Akıncı, İstanbul Teknik Üniversitesi'ni tercih etti. Akıncı İTÜ Elektrik-Elektronik Fakültesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği İngilizce Bölümü'nde öğrenim görecek.

02.08.2010 - 14:23

Türkiye ikincisi tercihini yaptı

Anne ve babası öğretmen olan Konya Meram Fen Lisesi mezunu Mehmet Nuri Akıncı, İstanbul Teknik Üniversitesi'ne ailesi ile birlikte gelerek eğitim olanakları, akademisyenler, laboratuvarlar ile sosyal ve kültürel olanaklar hakkında detaylı bilgi aldı. İTÜ Ayazağa Kampüsü'nü gezen Akıncı kararını verdi.

Akıncı, "Tercih süresince aklımda olan bir çok üniversiteyi gezerek yerinde gördüm. Gitmek istediğim üniversitelerin akademisyen kadrolarını araştırdım. İstanbul'a gelmeden önce İTÜ aklımda yoktu. İTÜ'yü gezip gördükten sonra hem akademik hem de sosyal olarak çok iyi bir üniversite olduğunu gördüm. Diğer üniversitelerden maddi anlamda çok ciddi teklifler almama rağmen, geleceğimi düşünerek uluslararası alanda iyi bir üniversite olan İTÜ'nün benim için en iyisi olduğuna karar verdim." dedi.

İTÜ Rektörü Prof. Dr. Muhammed Şahin de Türkiye derecesi yapan Akıncı'nın İTÜ'yü tercih etmesinden duyduğu mutluluğu dile getirerek "237 yıldır eğitim-öğretim faaliyetlerini sürdüren Teknik Üniversite'nin eğitim kalitesi zaten tartışılmazdı. Türkiye'nin en iyi mühendislerini yetiştiren İTÜ, bu yıl İngilizce eğitime geçerek bu alanda da önemli bir değişim gerçekleştirmiş oldu. Mehmet Nuri Akıncı, bu yıl Elektronik Mühendisliği veya Telekomünikasyon Mühendisliği'nin birleştirildiği Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği'nde okuyacak. Bu bölümün, çok kısa sürede teknolojinin merkezi olacağına inanıyorum." diye konuştu. 


  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...