‘Türkiye'de e-devlet' Bilgi'de konuşuldu

Avrupa Komisyonu tarafından desteklenen ve 20’den fazla ülkenin katıldığı e-Kapasite Haftası, 1-5 Mart tarihleri arasında çeşitli etkinlikler ve paneller düzenleyen İstanbul Bilgi Üniversitesi’nin katılımıyla gerçekleşiyor.

02.03.2010 - 11:04

e- Kapasite Haftası’nın Avrupa’da gerçekleştirilecek 100’den fazla aktivite ile 300 bin kişiye ulaşması bekleniyor.

e- Kapasite Haftası, rekabetçi ve yenilikçi Avrupa’nın, bilişim ve iletişim teknolojileri konusunda becerikli kullanıcı ve profesyonellere her geçen gün artmakta olan ihtiyacına dikkat çekiyor. Bu heyecan verici kampanya öğrencileri, genç profesyonelleri ve küçük işletmeleri, bilişim ve iletişim teknolojileri ile bağlantılı mevcut geniş iş yelpazesi hakkında bilgilendirmeyi amaçlıyor.

İstanbul Bilgi Üniversitesi Dolapdere Kampüsü’nde gerçekleştirilen “Türkiye’de e-Devlet” konulu panelde konuşma yapan İstanbul Bilgi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Halil Güven girişimcilik konusunda ve KOBİ’lerin desteklenmesinde dijital platformların önemine değindi. Bilgi ve iletişim teknolojilerinin gelişmesiyle eğitimin de bu yönde bir dönüşüm içinde olduğu, geleceğin ihtiyaçlarına göre içerik oluşturulduğunu belirtti.

Oturum Başkanlığını Istanbul Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesi, Bilişim Teknolojisi Hukuku Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Yrd. Doç Dr. Leyla Keser’in yaptığı panele, İstanbul  Bilgi Üniversitesi Bilişim Teknolojisi Hukuku Merkezi, Bilgi Güvenliği ve Adli Bilişim Araştırma Grubundan Huzeyfe Önal, İstanbul Barosu Bilişim Hukuku Merkezi Kurucu Başkanı Gökhan Ahi, General Mobile Türkiye Ar-Ge Müdürü Melih Çoğan, Forum İstanbul Gençlik Platformu temsilcisi Tonguç Yavuz da panelist olarak katıldı.

Panelde e-dönüşüm ve e-devlet süreçlerinin birey yaşamına etkileri, dijital iş modelleri, sanal yetenekler, bilgi çağının gözde meslekleri anlatıldı. Bilgi ekonomisinin ve digital ortamın sunduğu olanakları ürüne dönüştürme çalışmalarının  paylaşıldığı toplantıda  e-iş ve başarılı uygulama örnekleri verildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...