Türkiye’nin ilk Çince Yaz Okulu

Okan Koleji bu yaz iki farklı yaz okulu açıyor, veli ve öğrencilere iki alternatif sunuyor. Öğrenciler sanat, spor etkinlerini ya da Türkiye’nin ilk ve tek Çin Yaz Okulu’nu tercih edebilecek.

16.05.2017 - 17:23

Türkiye’nin ilk Çince Yaz Okulu

Okan Koleji, Yaz Okulu açıyor. İki farklı programın uygulanacağı yaz okulu 7-12 yaş grubuna hitap edecek.

Jimnastik, futbol, basketbol, yüzme, drama ve satranç branşlarında profesyonel antrenör ve öğretmen kadrosu çocuklara yaz okulunda arkadaşlık edecek onların keyifli, eğlenceli vakit geçirmesini sağlayacak. Okan Koleji Yaz Okulu, 12 Haziran-14 Temmuz ve 17 Temmuz-11 Ağustos tarihlerinde olmak üzere iki ayrı dönem olarak planlandı.

Kültür, sanat, eğlence, oyun ve spor ders başlıkları altında eğlenceli ve öğretici aktivitelerin yer aldığı program; 6-8 yaş ve 9-12 yaş olmak üzere iki farklı yaş grubuna hitap edecek. Okan Koleji Yaz Okulunda uluslararası akademik birikim ve yüksek donanımlı standartlarda kampüs olanaklarıyla öğrenciler birbirinden etkili ve farklı aktivitelerle dolu bir yaz okulu geçirme fırsatına sahip olacak.

YARI OLİMPİK YÜZME HAVUZU

Yarı olimpik kapalı yüzme havuzu, tenis kortları, basketbol-futbol sahaları, çok amaçlı kapalı spor salonu, golf sahaları, gerçek çim bahçe ve tamamı ahşap oyun gruplu 1000 metrekarelik oyun parkı, kütüphane, güzel sanatlar uygulama atölyeleri ve sosyal faaliyet stüdyolarıyla 27 bin metrekarelik alana kurulu doğa içinde kampüs ortamına sahip Okan Koleji’nde öğrenciler yaz tatillerini öğrenerek, araştırma yaparak, yaşayarak kendilerini sosyal ve sportif alanda geliştirebilecek.

Okan Koleji Yaz Kampına katılan öğrenciler; çocuk survivor’ı ile eğlenceli atletizm, hedef bulmaya yönelik stratejik oyunlar, müzik ve dans alanlarında sürpriz etkinliklerle eğlenerek içeriği zengin, gelişimi destekleyen aktif bir yaz okulu geçirme fırsatına sahip olacak.

TÜRKİYE’NİN İLK ÇİN YAZ OKULU

Öğrencilerine anaokulundan itibaren İngilizce’nin yanında ikinci yabancı dil olarak Çince öğrenme imkânı sunan Okan Koleji, Türkiye’nin ilk ve tek Çince Yaz Okulu’nu bu yıl 3. kez açıyor. Okan Üniversitesi Konfüçyus Enstitüsü iş birliği hayata geçen Türkiye’nin ilk ve tek Çin Yaz Okulu 12 Haziran 2017 Pazartesi günü başlayacak.

ÇİNCE PRATİK İMKANI

Bu yıl üçüncü kez hazırlanan Çin Kültürü Yaz Kampı, çocuklara Çin kültürünü ve Çin dilini tanıttığı gibi onları Çin kültürünün parçası olan sporlarla da tanıştıracak. Yaz Okulu kapsamında, Çince eğitimin yanı sıra kâğıt kesme sanatı, Çin örgü sanatı, kaligrafi, Çince şarkı öğrenme, Çin Geleneksel Sporları gibi pek çok faaliyet yapılacak.

Kampa katılan öğrenciler Çin dil eğitimi alırken aynı zamanda aktivitelere katılarak öğrendiklerini pratiğe çevirme imkânı bulacak. Okan Koleji Çince öğretmeni ve Okan Üniversitesi Konfüçyus Enstitüsündeki Çinli öğretmenler tarafından eğitim verilen kampa katılan öğrenciler; Çin mutfağına ait yemeklerin ikramı eşliğinde Okan Üniversitesi içinde yer alan O’Mutfak’ta yapılacak olan törenle sertifika almaya hak kazanacak.

Sayfa Yükleniyor...