'Yabancı öğretmen istemiyoruz'

Eğitim-İş üyeleri, yabancı öğretmen uygulamasının iptali için topladıkları 10 bin imzayı Milli Eğitim Bakanlığı'na teslim etti.

02.06.2011 - 12:17

MEB önünde toplanan Eğitim ve Bilim İşgörenleri Sendikası (Eğitim-İş) üyeleri, burada basın açıklaması yaptı. Eğitim-İş Genel Sekreteri Levent Akça, önümüzdeki eğitim-öğretim döneminde 40 bin yabancı öğretmenin Türkiye'de istihdam edileceğini bildirdi. Akça, ''İlköğretim ve ilköğretim öncesi çocuklara yabancı öğretmenler tarafından verilecek eğitimin pedagojik ve psikolojik etkileri konusunda ciddi tereddütlere sahibiz'' dedi.

''Yabancı Dil Öğretiminin Geliştirilmesi Projesi''nin  eğitim sisteminde çok köklü etkilere sahip olabileceğini ifade eden Akça, ''Bugün ülkemizde yüz binlerce öğretmen kadro ve bütçe bahane edilerek atanmıyor ya da ücretli ve sözleşmeli olarak çalıştırılıyor. Hal böyleyken böylesi bir proje doğal olarak sorgulanmakta ve ardında başka nedenler olabileceği düşüncesi uyandırmaktadır'' diye konuştu.

Akça'nın açıklamasının ardından sendika üyeleri, ülke genelinde yabancı öğretmen uygulamasının iptali için topladıkları 10 bin imzayı bakanlığa teslim etti.


 


  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...