YÖK Başkanı Prof. Dr. Gökhan Çetinsaya kurumun web sayfasında başlatılan ve “Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı (ÖYP)'nin tartışıldığı kategoride önerilerde bulunan kişilerle bir araya gelerek "Başkanla Yüz Yüze" toplantılarını gerçekleştirecek.

YÖK Başkanı Prof. Dr. Gökhan Çetinsaya forum sayfasında yayımladığı mesajında, Yükseköğretim Kurulu Bilgi Paylaşım forumunun bir süredir verimli tartışmalara ev sahipliği yaptığını ifade etti.

Bu ay yeni başlatılacak bir uygulama çerçevesinde ''Başkanla Yüz Yüze''toplantılarının ilkinin 20 Mart 2012'de ÖYP kategorisinden katılımcılarla gerçekleştireceklerini ifade eden Çetinasaya, ''Forum aracılığıyla ilettiğiniz değerli görüş, öneri ve taleplerinizi yüz yüze dinlemekten büyük mutluluk duyacağım'' dedi.

Forum üyeleri arasından 20 davetlinin belirlendiğini kaydeden Çetinsaya, bu belirlemede ÖYP sürecinin farklı aşamalarında bulunmaları ve programın çeşitli konularını gündeme getirmiş olmalarının göz önüne alındığını belirtti.

''Bu sayede resmin tamamının görme, değerlendirme ve çıkarımlarda bulunma şansımız olacağını düşünüyorum'' değerlendirmesini yapan Çetinsaya, şunları kaydetti:

''Forumda ve toplantıda değindiğiniz konular düzenlenmekte olan ÖYP çalıştaylarının gündeminde de yer alacaktır. Gerek çalıştayların gerekse sizlerle yapacağımız toplantının çok faydalı olacağına inanıyorum.

Türkiye'nin dört bir yanından gelecek tüm katılımcılara ve siz değerli forum üyelerine değişime sağladığınız katkı için şimdiden teşekkür ederim.'