Ağaoğlu'dan Kılıçdaroğlu'na yanıt

Ağaoğlu Şirketler Grubu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun ortaya attığı arsa iddiasıyla ilgili bir açıklama yaptı. Açıklamada, iddiaya konu olan vakfa arsa verilmediği ve böyle bir pazarlığın da söz konusu olmadığı belirtildi.

NTV Haber 20.01.2014 - 07:22

Ağaoğlu'dan Kılıçdaroğlu'na yanıt

Ağaoğlu Şirketler Grubu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun sık sık dile getirdiği iddiayı yalanlayan bir açıklama yaptı.

Yazılı açıklamada, projenin, kentsel dönüşüm yasası çerçevesinde yapılan bir plan olduğu ifade edildi. Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı'na Ataşehir'de 20 dönümlük arsa verilmesi" iddialarının gerçeği yansıtmadığı vurgulandı. Tapu kayıtlarının incelenmesi için Cumhurbaşkanlığı'na, Meclis Başkanlığı'na ve Vakıflar Genel Müdürlüğü'ne müracaat edildiği de açıklamada yer aldı.

İşte o açıklama:

“CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu son iki gündür mitinglerinde, Bakırköy 46 projemizin imar planını kast ederek, bu planının çıkartılması karşılığında Sayın Başbakan’ın ailesinin de yönetiminde olduğu TÜRGEV Vakfı’na Ataşehir’de 20 dönümlük arsa verildiği iddiasını dile getirmektedir. Adı geçen Vakfa hiçbir biçimde böyle bir arsa verilmediği gibi bu tür bir pazarlık da söz konusu olmamıştır. 17 Aralık’tan bu yana devam eden siyasal tartışmaların odağına Grubumuzun yerleştirilmesinden ve ileri sürülen argümanlarda Grubumuz adının sıklıkla anılmasından derin bir üzüntü ve rahatsızlık duymaktayız.

Halen yargı süreci devam eden Bakırköy 46 projemizin imar planları ile ilgili bu tartışmalar, adil yargılamayı olumsuz etkilemeye yönelik sonuçlara yol açabilecek niteliktedir. Tüm işlerimizi Türkiye Cumhuriyeti yasalarına tam bağlılıkla yerine getirdiğimizi ve verilemeyecek hiçbir hesabımızın olmadığını kamuoyunun özellikle bilmesini isteriz. Ayrıca, herkesin ulaşabileceği tapu kayıtları ortadadır ve bu konunun aydınlatılması amacıyla Sayın Cumhurbaşkanlığı Makamına, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı’na ve Vakıflar Genel Müdürlüğü makamlarına müraacat ederek, tapu kayıtlarının incelenmesini ve gerçeğin tespiti için başvurularda bulunduğumuzu kamuoyunun bilgilerine sunarız.”

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...