Başbakan Binali Yıldırım şeker pancarı alım fiyatını açıkladı

Başbakan Binali Yıldırım, 2018 yılı şeker pancarı alım fiyatını 2 lira 35 kuruş olarak belirlediklerini bildirdi.

Anadolu Ajansı - DHA 13.06.2018 - 03:13

Başbakan Binali Yıldırım şeker pancarı alım fiyatını açıkladı

Başbakan Binali Yıldırım, Ferhat Tüneli'nin açılışında yaptığı konuşmada, gece gündüz demeden çalıştıklarını ve Türkiye'yi 16 yıl içerisinde 3 kat büyüttüklerini kaydetti.  

"Bolu Tüneli'ni 30 yılda yapamayan bir Türkiye'den 15 yılda 400 kilometre tünel yapan bir Türkiye'ye geldik." diyen Yıldırım, Türkiye'nin artık parmakla gösterilen ülkeler arasında yerini aldığını vurguladı. 

Yıldırım, "Büyük başarılar elde ettik ancak bunları kolay elde etmedik. Bir yandan milletimizin hayal ettiği, hasretle beklediği eserleri, hizmetleri bir bir yaparken diğer yandan da darbe girişimiyle, vesayet odaklarıyla ve kumpaslarla önümüze çıkan terör belasıyla mücadele etmek zorunda kaldık. Elhamdülillah, geldiğimiz noktada ülkemiz terör belasından büyük oranda kurtulmuştur." ifadelerini kullandı. 

Konuşmasında şeker pancarı alım fiyatlarını da açıklayan Yıldırım, "2018 yılı şeker pancarı alım fiyatını 2 lira 35 kuruş olarak belirledik, hayırlı uğurlu olsun." diye konuştu. 

Dünyada 2008'de başlayan büyük krizi anımsatan Yıldırım, "2008'den 2018'e geçen 10 yıl içinde Türkiye, dünyada yapılan 10 tane mega projenin 6 tanesini yaptı. Türkiye'ye de bu yakışır." değerlendirmesinde bulundu. 

"TERÖRÜ BÜYÜK ÖLÇÜDE ETKİSİZ HALE GETİRDİK" 

Terörle mücadele konusunda yürütülen çalışmalara dikkati çeken Yıldırım, "Terörü ülkemizin gündeminden çıkaracağız dedik, elhamdülillah yurdumuz, topraklarımız içinde, hudutlarımız içinde terörü büyük ölçüde etkisiz hale getirdik." şeklinde konuştu. 

Başbakan Yıldırım, CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'yi eleştirerek, "Adaylığı açıklandığı gün koşa koşa Edirne'ye giden, Edirne'de terörün emrinde olan bir adaya destek verenden Türkiye bir şey beklemesin, buradan ilan ediyorum." ifadesini kullandı.

BAŞBAKAN YILDIRIM, SAMSUN'DA GENÇLERLE BULUŞTU

Başbakan Binali Yıldırım, Amasya'daki programı sonrasında helikopterle Samsun'a geçti. Yıldırım, ilk olarak Batı Part'ta düzenlenen programda gençlerle buluştu. Gençlere hitap eden Başbakan Yıldırım, Kandil harekatı ile ilgili yaptığı açıklamada, "Güzel ülkemizin güneyinde bir terör devleti kurmak istiyorlar. Bu terör devleti ile akılları sıra Türkiye'yi baskı altına almaya çalışıyorlar. Gençlerimiz buna izin verir mi? Hiçbir terör örgütü bu topraklarda hüküm süremez. Terörü Türkiye’nin gündeminden düşüreceğiz dedik ve bunu başardık. Sıra dışarıdaki terör odaklarında. Şimdi de Kandil'de yuvalarını başlarına yıkmaya karar verdik. Kardeşliğimizi bozmaya çalışan her türlü şer odaklarıyla mücadelemiz kararlılıkla devam edeceğiz. Bunun için güçlü bir iktidara ihtiyacımız var" dedi.

'TÜRKİYE'NİN İTİBARINI DÜNYADA ZİRVEYE ÇIKARTTIK'

Türkiye'nin itibarını bölgede ve dünyada zirveye çıkarttıklarını söyleyen Başbakan Binali Yıldırım, "Bu güzel ülkemizi 100'üncü yıl hedeflerine çıkarmaya hazır mıyız. O halde 24 Haziran’da ne diyoruz. Durmak yok yola devam. Gençler Samsun’da evet derse bu iş bitmiştir. Gününüz aydın geleceğiniz mübarek olsun. Eğer Samsun’a gelmeseydim eksik hissedecektim. İşgalcilere karşı, darbecilere, FETÖ’ye ve PKK’ya karşı mücadele verirken, aynı zamanda da memleketin her köşesini mamur hale getirdik. 16 yılda Türkiye’yi 3 kat büyüttük. Türkiye’nin itibarını bölgede ve dünyada en zirveye çıkardık. Çünkü bu ülkeyi sizlere emanet edeceğiz. Biliyorsunuz. Biz sadece Rabbimizin huzurunda eğiliriz. Başka hiçbir gücün karşısında eğilmeyiz. 10 günümüz kaldı. 10 gün boyunca gece gündüz demeden çalışacağız. Milletin adamı olan Recep Tayyip Erdoğan’ı sistemin ilk cumhurbaşkanı seçeceğiz” diye konuştu.

VATANDAŞ VE PARTİLİLERLE HATIRA FOTOĞRAFI ÇEKTİRDİ

Başbakan, konuşmasının ardından Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan ve AK Parti Samsun milletvekili adaylarıyla vatandaşları selamladı. Başbakan Yıldırım daha sonra miting alanı etrafında bulunan stantları gezerek vatandaşlar ve partililerle hatıra fotoğrafı çektirdi. Yıldırım, daha sonra Atakum ilçesinde bulunan bir ekmek fırınını ziyaret ederek, sahur programına katılmak için İlkadım ilçesinde bulunan Kurtuluş Yolu'na hareket etti.

Sayfa Yükleniyor...