Bu yaz piyasalar çok sıcak olacak!

Hisselerin dip seviyelerinden alınma fırsatı ve ekonominin toparlanacağı beklentisi ile yatırımcılar yaz aylarını fırsata dönüştürmeye çalışacak.

22.05.2009 - 09:36

Bu yaz piyasalar çok sıcak olacak!

Lehman Brothers'ın Eylül ayında iflası sonrasında piyasalarda yaşanan çalkantılı dönem son zamanlarda yerini ralliye bıraktı. Yatırımcılar için yaz ayları da yoğun geçecek.

CNBC.com'da yer alan haberde, hisselerin dip seviyelerinden alınma fırsatı ve ekonominin toparlanacağı beklentisi ile yatırımcıların yaz aylarını fırsata dönüştürmeye çalışabileceği belirtiliyor.

Haberde, "Bu yaz, diğer yazlara hiç benzemeyecek" yorumu yapılıyor.

Haberde,, yaz aylarını bu denli hareketli kılacak 4 ana neden şöyle sıralanmış:

HİSSELER ÇIKIYOR, DOLAR DÜŞÜYOR
CNN Money'de yer alan bir haberde ise piyasalardaki yükseliş karşısında doların yaşadığı düşüşe dikkat çekiliyor. Haberde, piyasaların toparlanması ve yatırımcıların hisselere yönelmesiyle doların da değer kaybına uğradığı hatırlatılıyor ve bu sürecin olumlu-olumsuz yanlarına değiniliyor.

Doların değer kaybetmesinin olumsuz yönünün en çok emtia fiyatlarındaki artışta etkili olacağı vurgulanıyor. Özellikle petrol fiyatlarının yükselişe geçmesiyle birlikte maliyetlerin artabileceği ve bunun da ABD tüketicisi üzerine ek yük olarak yansıyabileceği vurgulanıyor.

Dolardaki düşüşün ABD merkezli çok uluslu şirketler içinse önemli bir fırsata dönüşebileceği söyleniyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...