Çalışmalar nedeniyle FSM'de 4 gişe kapatıldı

Fatih Sultan Mehmet Köprüsü gişelerinde OGS ve HGS gişelerinin birleştirilmesi çalışmalarına başlandı. Çalışmalar öncelikle Avrupa Yakası'ndan, Anadolu Yakası'na geçişte en soldaki dört şeritteki gişelerde yapılacak.

17.12.2013 - 10:34

Çalışmalar nedeniyle FSM'de 4 gişe kapatıldı

Köprü ve otoyol gişelerindeki karışıklığı sona erdirmek için düğmeye basıldı.

Köprü geçişlerinde HGS ile OSG cihazını aynı anda okuyacak "Serbest Geçiş Sistemi" için İstanbul Fatih Sultan Mehmet Köprüsü gişelerinde çalışmalar başladı.

Çalışmalarda soldaki dört şerit bitirildikten sonra, sağ tarafta kalan 4 şeritteki gişelere geçilecek.

Yeni sistem, sürücülerin şerit değiştirmeden geçiş yapmalarını ve OGS ya da HGS kullanan sürücülerin aynı yolu kullanmalarını sağlayacak.

Trafik güvenliğini ve hızlı trafik akışını sağlayacak yeni düzenleme sırasında çalışmalar etaplar halinde gerçekleştirilecek.

FSM'DEN SONRA BOĞAZİÇİ KÖPRÜSÜ, ÇAMLICA VE MAHMUTBEY GİŞELERİ
FSM'nin ardından sırasıyla Boğaziçi Köprüsü, Çamlıca ve Mahmutbey gişelerinde de "Serbest Geçiş Sistemi" için çalışmalar başlayacak.

ÇALIŞMALAR NE KADAR SÜRECEK?
Sürücüler trafikte zor anlar yaşarken, çalışmaların 31 Ocak 2014 tarihinde son bulacağı öğrenildi.

SÜRÜCÜLERİN TRAFİK ÇİLESİ
Bu arada dün akşam saatlerinde kapalı 4 şerit nedeniyle, köprü girişinde uzun araç kuyrukları oluştu. Trafikte zor anlar yaşayan sürücülerden bazıları isyan etti.

Yaklaşık 1 saat 20 dakikadır yolda olduğunu söyleyen bir sürücü; "Çalıştığımız kazandığımız parayı mazota veriyoruz" derken, İkitelli'den geldiğini söyleyen bir sürücü ise "3 buçuk saattir yoldayım" diye konuştu.

Saat 17.30'da yola çıktığını söyleyen bir sürücü ise, "Sabah çalışma olacağını duymuştum. Bu trafikte insanları bu şekilde, güç durumda bırakmasınlar. Yetkililerin buna bir çözüm bulması gerekiyor'' şeklinde konuştu.

İkitelli'den 2 buçuk saatte köprü girişine geldiğini vurgulayan sürücü, "Yazın yapılsın bu çalışmalar, kışın trafiğin en yoğun olduğu zamanlarda yapmasınlar" dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...